Gå til innhold
Hundesonen.no

Fredag og helg


Hunter

Recommended Posts

Skrevet

Fredag og helg! :P

Jeg blir sannsynligvis å finne både høyt og lavt på Garage i kveld, da der er konsert med

mine venner Kraken, som varmer opp for Lost at Last.

Skrevet

Heldige dere.. Jeg skal sitte helt alene i hybelen min, uten bikkja eller noen..

Samme her, bare at jeg har bikkja da :P . Å så skal jeg å trene idag og på søndag, muligens imorgen og hvis jeg kjeder meg nok.

Skrevet

Jeg skal passe på søskene, mamma og stefaren min skal på les miserables i trondheim, så skal de ligge på hotell til i morgen, sammen med noen venner av dem.

Så skal jeg vel sitte å lengte til mandag, for da kommer kjæresten hjem. *gledeseg* :P

Skrevet

Og jeg skal forlate mann og barn, og dra sørover for å hente RR-valpen Irma. :P Gleder meg noe helt vanvittig!

Skrevet

Skal sitte inne i dag mens i morgen skal jeg på fest og kose meg med voksen brus :P søndag blir vel en slapp av dag med litt bakrus :P:rolleyes:

Skrevet

Meg og jeampi blir å finne på NKK bergen! på kvelden er vi hjemme og koser oss hos meg:!) alle er velkommen!

vi kan jo alltids komme en tur bort å plage dere litt :P

Skrevet

i morgen skal jeg hjlpe ei vennine og lage hjemmeside, så spørs det om jeg tar meg en tur på stallstevne som publikum :P

søndag skel jeg endelig tilbake til pappa og ask, så da blir det forhåpentligvis tur med christine og milo på lade! :P Ellers blir jeg og finne her store deler av helgen :P

Guest Vicky
Skrevet

Denne helga skal jeg jammen slappe av..... har vært så hardt kjør den siste tiden at nå fortjener jeg jammen meg en helg!

Skrevet

Skal slappe av i helga (har ikke slappa av ei eneste helg dette året, særiøst). Har ingenting å gjøre i helga, så er vel like greit å bare sitte inne å slappe av å være trist.

Skrevet

Jeg skal virkelig slappe av i helga! For første gang på mange uker har jeg ikke noe lekser jeg gjøre på søndag. I morgen formiddag skal jeg til byen, har tenkt meg på loppemarked (det er vel fire-fem av dem i morgen, men de er jo helt på andre siden av byen alle sammen), også skal jeg innom dyrebutikken en tur (gjett hvem som fikk av seg tispetrusa si og ødela den liksom). I morgen kveld veit jeg ikke helt om jeg har noen planer eller ikke. Det vil si, jeg har ingen planer, men det er meget mulig at jeg gjør noe. Det vil vise seg. På søndag skal jeg sove lenge, kjempelenge! Til ti, minst (jeg får ikke til å sove lenge om morgenen lenger). Også skal jeg ut på tur med Tinka. Kanskje opp i skogen, det er lenge siden vi har vært på skogstur... Og om jeg får noe tid til overs som jeg ikke vil bruke på Tinka, hundesonen, TV eller lesing har jeg jo alltids noe matematikk jeg kan (bør) gjøre.

Skrevet

ER bare til å komme det:) jeg har plass på sofaen

Nåvell, pass på hva du sier, kanskje du ender opp med 2 gale firbeinte og 1 gal tobeint. :P

Skulle gjerne dratt oppover, men jeg er blakk, må ha hundepass og det blir for kort varsel. Planlegging er ikke min sterkeste side :)

Skrevet

ER bare til å komme det:) jeg har plass på sofaen

Eg vet :P:)

Vet du om Veronika kommer? Dobberene skal i samme ring som vi skal i :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...