Gå til innhold
Hundesonen.no

Blandingshunden Luke


CWL

Recommended Posts

Skrevet

Her er noen bilder av min 10 mnd. gamle blandingshund Luke. Du kan si at han er en skikkelig gatemix ( Border Collie, Engelsk Setter, Schæfer, Samojed, Golden Retriver og Buhund) :D Han er en meget aktiv liten hund, men kan også være en skikkelig kosegris. Han er allerede kastrert på grunn av at jeg ikke kunne finne noen grunn til å ikke kastrere han.

31b56d568c.jpg

11bc5c1c93.jpg

876b51ffae.jpg

:D

Skrevet

For en nydelig hund.. :P Han var en meget pen blanding.

Spennende å se blandinger synes jeg. Spesielt hvis man vet hva slags raser foreldrene er, og så gjetter seg til hvordan hunden kommer til å se ut.

Skrevet
Pugget alle de rasene lenge eller...?

JA :P Måtte faktisk skrive ned alle sammen, sånn at jeg skal huske alle.

Får stadig spørsmål om hvilken rase/blanding, og det er ikke alltid lett å få med seg alle :P

Skrevet
Pugget alle de rasene lenge eller...?

JA Måtte faktisk skrive ned alle sammen, sånn at jeg skal huske alle.

Får stadig spørsmål om hvilken rase/blanding, og det er ikke alltid lett å få med seg alle

Samme her.Jeg pugget og pugget.Enda må jeg tenke meg om, om jeg har fått med alle fire slagene. :)

Kjempe fin blandings hund du har.

Skrevet

Tusen takk for hyggelige tilbakemeldinger om Luke. Jeg synes selv at han er en hærlig liten kar. Min forige hund var en korthåret vorster tispe som ble 14 år. Jeg trodde jo at jeg skulle ende opp med en ny vorsteh, hadde aldri trodd at jeg skulle ende opp med "den gatemixen" :) Men jeg falt jo fullstending for den lille tassen, og jeg angrer ikke et sekund på at jeg valgte han (eller det var mer han som valgte meg)

Jeg har fortsatt en drøm om en liten vorstertispe som hund nr. 2 når jeg føler Luke er moden nok og jeg har nok tid til det.

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
Skrevet
Så utrolig skjønn! Har du kjøpt han av Charlotte?

Tusen takk :P Nei, har ikke kjøpt han av Charlotte. Fikk han fra en privatperson.

Skrevet
Tusen takk :P Nei, har ikke kjøpt han av Charlotte. Fikk han fra en privatperson.

Ok, han bare lignet på en hund jeg så på siden hennes for litt siden som jeg ble hlt forelska i! :P

Men skjønn er han!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...