Gå til innhold
Hundesonen.no

Mine elsklinger


Pinnsvin

Recommended Posts

http://www.fotoknudsen.no/archive30/060120...7BRxqZJxtuW.JPG

JuanRona's Es Una Joya. Nemiluu, Baby, Babe, Precious, eller bare Nemi. Dronninga i huset, og lyset i mit liv med stor L før jeg fikk min sønn. Hun ble født 27.06.01 i Linköping i Sverige, og kom til meg cirka 13 uker seinere. Hun er en utrolig tålmodig hund, og veldig snill mot folk og dyr hun kjenner. Når hun treffer nye hunder så må de helst legges i bakken og gromles litt på bare så de ikke er i tvil om hvem som bestemmer, men hun gjør aldri mer enn det. Til og med hunder som kjenner henne hiver seg selv i bakken og logrer når de kommer på besøk. Da er det en rask sniff og så avgårde-Kåre for å leke litt. Nemi leker ikke så mye, for hun begynner å bli litt stiv i beina. Men hun er med så lenge hun føler for det, og yndlingshobbyen er å tyne Cyan. Sauer er skumle. Hester er skumle. Kaniner er fast food hvis bare mor ville snu ryggen til lenge nok. Animal Planet er den eneste kanalen som betyr noe, katter er irriterende små masekopper som nekter å gi værhåra hennes fred, og å bry seg om noe som helst er oppskrytt. Derimot forguder man mor og er en smule avhengig av henne. Ikke at mor har noe som helst imot det.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...LuWYiwt1qcz.jpg

Cala. Tutta, Tutti, Bone, Bony, and the list goes on. Italienertispe født 24. februar 2003. Innbiller seg at det er hun som regjerer, når hun egentlig ikke har noe å stille opp mot Nemi. Elsker å dominere, og kan aldri gå og tisse uten at Nemi har tisset først, så hun kan tisse over. Er en varmesøker av klasse, og du finner henne alltid godt stappet vekk under et pledd eller en dyne på den varmeste flekken i huset. Bråker mye når hun leker, og leker mye og lenge av gangen. Er ganske voldsom, og elsker å klø besøkende på ryggen. Veldig sjarmerende når hun bare roer seg ned litt. Er kjæresten til Spike, og helt klart mannen i forholdet. Har fem søte små sammen med Spike. Se dem for dere. :rolleyes:

Min brors øyensten, og jeg har dessverre lovt at han skal få henne når han får seg et eget sted å bo.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...wzRlNJwYJMD.jpg

Spike. Speik, Keik, Speik-keik, Elskling, Turbo. Kineserpuddel, født på østlandet et sted den 1. september 2004, og har et knippe avkom som er født på dagen et år etter. Tidlig ute. Utrolig rosa hund, og en sjarmør av de helt store. Sjarmerer de fleste, til og med min mor, antidyremennesket. Eneste hun hadde å utsette på ham var at han var "ekkel å ta på".

Elsker å leke, det være seg med Cala, kattene, Cyan, besøk, meg eller guttungen på ett år. Bråker sjelden og lite, og elsker å kose. Har fast plass under dyna om nettene. Løper med beina til alle kanter, og går til min store forlystelse rett som det er på trynet i snø og høyt gress. Klær er for pingler. Forguder kaniner og alt de har å by på av gleder, og syns det er fascinerende å sitte i vinduskarmen og la være å bjeffe på folk som går forbi. Hater å kjøre bil, men blir alltid med for det. Han er min lille elskepus, og jeg forguder ham på linje med Nemi.

http://www.fotoknudsen.no/archive30/060120...O5KISOfoGOa.JPG

Poisonous Cyanide. Cyanid, Tusse, Turbo, Turbotusse, eller plain Cyan. Nemis datter, født den 28. september 2004. Selvutnevnt husterrorist, med katter og høns som spesialfelt. Elsker kos og oppmerksomhet så lenge det ikke er fra store, skumle menn. Ynder å tygge på ting hun vet hun ikke burde tygge på, er utpreget valp og utrolig vimsete. Har en tendens til å drite i å holde seg på tomta når hun skal tisse om kvelden, og finner alltid en vei utenom gjerdet og porten. Umenneskelig sneaky. Finner utveier der selv Houdini ville hatt problemer. Utpreget snill og godmodig, men litt skeptisk til barn. Hopper glatt over gjerdet på ridebanen, og syns at hester er kjekke dyr. Sauer er kule. Kan gjøre seg utrolig liten når hun må for å klemme seg oppi godstolen hun har brukt siden hun var stor nok til å forstå at om hun hylte lenge nok så kom noen og løftet henne oppi - og ned igjen. Er i sitt ess når hun kan løpe på stranda med sin bror og bade og rulle seg i sanden for så å løpe og sikle salt slimsand utover hele Nemi, Cala og allerhelst Spike. I den eneste dotten med hår han har som faktisk kan floke seg.

Og siden jeg er en uhelbredelig ekshibisjonist: Her er noen bilder til:

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...QClLCHnQmrY.jpg

Cyan og Cala sløver.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...gkl6oPvOwFl.jpg

Cyan og Spike er bestiser

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...ZXTnuAvOvZH.JPG

Cyan og Spike, litt eldre. Fremdeles bestiser! Ehm..

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...AfE3YyqWL32.jpg

Hele gjengen på sofaen i fjor på denne tida.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...8UD6xvtnYoi.jpg

Dårlig bilde av Nemi og Cala i full fart på vei ut av stallen med det som er igjen av en hest. Neida.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...jdvwvYNrvzx.JPG

Nemi ser ettertrykkelig deprimert ut. Eller furtete. Alt ettersom.

*slutt på del 1*

Endret av Mod: for store bilder, les Retningslinjene Du kan også lage ditt eget album i Galleriet

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*del 2*

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...46x8rbzeMDf.JPG

Spike har et anfall of some sort.

060120060225Lgo3W8q2syxGM2dTTw.JPG

Nemi med sin kjære venn Dragen.

http://www.fotoknudsen.no/archive30/060120...IMINAvaWVqu.JPG

Cyan, Nemi og Spike på sin ikke-så-fine sofa.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...mvLlIswgHjL.jpg

Nemi og Cala på stranda (duh)

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...s7hhHk4cBN9.jpg

Cyan seks uker gammel.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...1Kg7nrMfaef.jpg

Nemi på tur i skogen.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...qXfHars7yY5.jpg

Nemi der hun liker seg best: I fanget.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...Ptd1pzEgDC8.jpg

Cala som valp, har fått senga helt for seg selv.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...B4oq8IbEPGv.jpg

Nemi og jeg på overnatting i Oslo. Det var trekkfullt på gulvet.

Endret av Mod, se første innlegg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*del 3*

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...6Mfjao2qg7n.jpg

Cala på sin rettmessige plass i sola.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...Y47GePquNSK.jpg

Nemi og jeg. Vi elsker hverandre.

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...2WBqRL2oCSr.jpg

Noe av det morsomste jeg har sett. Nemi skal til å nyse. :)

http://www.fotoknudsen.no/archive28/060120...ixCq5IVPVfU.jpg

Lille Spike med et griseøre som er like stort som hodet hans. Heldige hunden.

Og helt til slutt en sak en god venninne laget for meg da sorgen over min gamle Fant var som verst. Tusen takk, Sol!

0601200615324pAcjkL6kaFSNNn6Kz.jpg

Såh.. Beklager det der. Jeg har en tendens til å ta litt av når jeg først setter i gang. Saoi!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Næmmen, er det du? Himmel! Hehe. Syns det var noe kjent med de blå øynene. :)

Hehe jupp det er meg :D

Har blitt helt sprø etter GD igjen etter at jeg traff på Nemi og Cyan hehe, må få meg en når jeg får meg småbruk en eller annen gang B) Å den nydelige pusekatten du har fått deg*smelt* :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jaaaa, han er skjønn. Fast plass ved magen min under dyna om nettene, og ville helst ha tilbrakt døgnet rundt på et fang med kosehender. Han er så DEILIG!

Og det er klart du må ha deg GD. Kan ikke gå et helt liv uten det. :) Eller du kunne fått deg en ny Leonberger, men jeg personlig foretrekker jo GD da. :D

Men hallo, kresen er jeg ikke (joda). Jeg vil ha bullterrier, skotsk hjortehund, australsk gjeterhund, labrador, pitbull, amstaff og engstaff, fransk bulldog, bordeaux dogge, tibetansk mastiff, bichon frise (igjen), lhasa apso, japanese chin, puli, komondor, engelsk mastiff og storpuddel. Kravstor? Neida..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pinnsvin: Jeg tror kanskje jeg har truffet deg før..

På tu dyreklinikk på Hundens dag? :)

Eller tar jeg feil nå?

Her er 2 bilder fra Hundens dag, Kineseren er også din?

CIMG6779litebilde.jpg

CIMG6809litebilde.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, jeg ser bare en gjeng med linker jeg nå. De var der med en gang jeg lagde tråden. Vet ikke hva som har skjedd.

Moderatorene har endret innlegget ditt, bildene var for store. :)

Les forumets retningslinjer øverst til venstre. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pinnsvin: Jeg tror kanskje jeg har truffet deg før..

På tu dyreklinikk på Hundens dag? :D

Eller tar jeg feil nå?

Her er 2 bilder fra Hundens dag, Kineseren er også din?

CIMG6779litebilde.jpg

CIMG6809litebilde.jpg

Se der!! :D Der er Nemi, Cyan og jeg! Og lille Spike! Så koselig! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lyden av ordet diary..  Vurderte i går å oppdatere om suksessen med ris, havregrøt, gulrot og brokkoli mos, ren kyllingfilet og egg, med en gradvis reintrodusering av tørrfor. Etter 2x kakao kunstverk av perfekt konsistens, som bare var å plukke fra gresset uten any smear, så det ut som en suksess, og Ede fikk V&H blandet med litt gulrotmos til kvelds. I morges viste det seg at jeg var litt snar med å trekke konklusjoner i går, og min vurderingsevne før morgenkaffe er heller ikke noe å skryte av. Det første som kom ut var fint, så jeg avfeide den siste klatten med softis som ingenting. ..og jeg glemte å tenke på at Ede ikke har fått intimbarbering på en stund. Rævskjegget hadde rukket gro nok til å kunne forveksles med ansiktet på en nykonvertert islamist, noe jeg smertelig ble gjort oppmerksom på da jeg noen timer senere måtte tørke stumpen hans fra en ladning med viskositet lik brun kjøttkakesaus ved 278°K. Det som først så ut som en grei tørkejobb viste seg å være det verste tilfellet av danglebær jeg ikke har hørt om før. Ord kan vanskelig beskrive den følgende halvtimen.  Det ble tørket og vasket og lugget i det nyanlagte talibanskjegget uten antydning til å nærme seg måloppnåelse. Ede begynte bli sår i stumpen og protesterte mot behandlingen, men forstod alvoret i situasjonen og samarbeidet tålmodig for å la meg prøve fikse problemet med dobbel effileringssaks, noe som heller ikke var noen quick fix. Vurderer begynne kalle ham Harald nå, etter Harald Hårfagre. Etter at effileringssaksen hadde gjort hva den kunne, så var det fortsatt en absurd mengde småsmuler av brun sement stuck i fløyelen rundt kaviarstjerna på den heltemodige pompen. Å finne frem sjampoen hadde liknende effekt på Ede som på røverne i Kardemommeby. Den heltemodige roen og tålmodigheten slo over i engstelse og han ville ikke samarbeide mer. Fordi han er hjernevasket fra barnsben til å forbinde dusjen med mat, så gikk han allikevel med på å la meg lukke døren bak ham, i håp om lysere tider, men forstod han var fanget i en felle øyeblikket etter, da jeg skrudde på dusjen uten at det luktet mat der inne. Ikke tale om at han ville gå med på det der. Han er for stor til å kunne tvinges nå, så å få den stumpen der inn over kantene på dusjsonen var det bare å glemme. Løsningen ble å massere inn sjampoen midt på gulvet og omstendelig vaske den ut igjen med vaskekluter og håndklær i flertall, mens han benyttet anledningen til å styrketrene muskulaturen rundt halefestet for å være bedre rustet til fremtidige konflikter av samme art.  Da det begynte vibrere truende i halsbåndet var jobben heldigvis gjort.  Nå som veslefjeset er rent og pent og utenfor PSTs søkelys, så er neste oppgave på tapetet å overbevise Harald om at det å stå stille med halen hevet mens jeg romsterer rundt analåpningen hans med en oppladbar, vibrerende, rosa plastdings er nødvendig for å gjøre neste tømming av belgen til en mindre traumatisk opplevelse for oss begge. ..med gulrot- og havregrøt som "lokkemiddel". Godt han ikke kan skrive Finn-annonser for omplassering eller ringe Dyrebeskyttelsen selv. 
    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...