Gå til innhold
Hundesonen.no

Nye på forumet


Line&Eddie

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen. Vi (jeg og bisken) er nye her på forumet.

Jeg er oppvokst med hunder og mange andre dyr,men annser meg ikke som noen ekspert av den grunn.Synes det er svært så intresant å prate om hunder og hundehold generelt.

Derfor meldte jeg meg inn på dette forumet,som forøvrig ser veldig bra ut. :huh:

Hunden jeg har nå er en ekte bastard,blanding av: pointer,flat,labrador og border collie på 4 1/2 år.En leken og glad fyr med en hel rekke morsomme egenskaper.En ekte kosegris!Han er meget sosial mot både folk og dyr.Ellers litt skeptisk til katter da de ofte er uforutsigbare og plutselig kan finne på å klore Eddie i fjeset.Han elsker å løpe fritt i skog og mark og å leke med andre hunder.

Jepp,dette for holde. :P

Skrevet

Hei og velkommen. Tror vi er flere som har hatt hund "bestandig" uten å føle oss som eksperter. Det er jo det som gjør det så bra at vi har hundesonen! :huh:

Skrevet

Hei! Er ny selv,men ønsker alle andre "nyere" enn meg kjempevelkommen!!!

:D

Med vennlig hilsen Vilde

PS... hvordan bytter man det navnet som synes? på meg:(kommende hundeeier)?

Skrevet

Hei! Er ny selv,men ønsker alle andre "nyere" enn meg kjempevelkommen!!!

:)

Med vennlig hilsen Vilde

PS... hvordan bytter man det navnet som synes? på meg:(kommende hundeeier)?

Da må du snakke med admin ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...