Gå til innhold
Hundesonen.no

Bore stranden, jeg og Silje på tur


Taz

Recommended Posts

Ja, da er det en stund siden jeg har lagt ut turbilder, så tenkte jeg skulle legge ut bildene

fra dagens tur på stranden. :innocent:

Førsteinntrykket

IMG_6047litebilde.jpg

Fikk veldig mangen bra bilder av Enya og Cody som leker sammen, men de er best i stort format.

IMG_6096litebilde.jpg

Cody begynner å bli stor

IMG_6097litebilde.jpg

IMG_6099litebilde.jpg

Ett veldig morsomt bilde, som hadde en morsom fortsettelse av at Enya jager Cody.

IMG_6101litebilde.jpg

Poseringsbilde i vind.

IMG_6112litebilde.jpg

Diego stiller seg pent opp med den nye klippen sin

IMG_6168litebilde.jpg

Enya og Mala viser sine egenskaper som agility hunder

IMG_6319litebilde.jpg

Hodebilde av Cody

IMG_6328litebildepsd.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hodebilde av Enya

IMG_6255litebilde.jpg

Og til slutt, ett bilde av Diego som hopper. Som Cody absolutt måtte ødelegge. *furte*

IMG_6330litebilde.jpg

Jaja, jeg fikk iallefall beviset mitt om at Diego faktisk kan bli en agility hund. Hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempefine bilder :D alle er jo i fokus! Hehe.. Og selvfølgelig er hundene flotte også.. Hehe.. Jeg bare hang meg litt opp i kvaliteten på bildene.

Ja, da er vi to! jeg skulle ønske jeg hadde så fine klare bilder,og hvertfall av hund i fart!

Står ørene til cody fint hele tiden nå da Taz? :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flotte bilder, kom jo i skikkelig vårstemning her jo :D

Og vi som følte at vi hadde kommet til høyfjellet fordi det var så mye mer snø der enn her hjemme (ca 30 min å kjøre :P)

Ja da ser man, alt er relativt :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, da er vi to! jeg skulle ønske jeg hadde så fine klare bilder,og hvertfall av hund i fart!

Står ørene til cody fint hele tiden nå da Taz? :icon_redface:

Takk.. :D

Nei, dessverre, ørene står nesten bare på tur.

Men de står iallefall litt hjemme også, eller halve øret for å si det sånn.

Så det kommer seg. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...