Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte må en hund tisse?


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Når Pippin vil ut stiller han seg opp og stirrer på oss, gjerne med ansiktet ca fem cm fra ansiktet vårt... Eller han stiller seg truende opp ved siden av en høytaler som han brukte å tisse på da han var yngre (ta meg med ut, ellers!). Dette skjer omtrent annenhver time. Nå lurer jeg litt på hvor ofte hunder egentlig må tisse, jeg tisser f.eks. ikke så ofte som Pippin mener at han må! Jeg har en mistanke om at han vil ut i hagen bare som tidsfordriv.

Skrevet

Min hund er ute 3-4 ganger på en dag og tisser. En frisk hund trenger ikke å gå ut annen hver time på do. Da er det enten løpetid, urinveisinfeksjon etc. hunder lærer fort at de kan få det som de vil. Så hvis de maser litt så får de komme seg ut i hagen når de vil. Jeg sier ikke at din hund gjør det, men i mange tilfeller kan det fort bli bare unødig masing.

Skrevet

jeg var ute med kenny 3-4 ganger om dagen. hadde han mage problemer måtte han ut om natta. hvis du ikk slipper han ut da? tisser han inne da? ikke gi den med det første!

må bare fortelle om naboen min!! :P hver gang hunden bjeffer og står med døra, går hun bort og lukker opp døra og sier - "se charn, det er ingen utforbi.." :P den huden har heile kontrollen over eieren! han tenker, hver gang jeg bjeffer kommer mor å lukker opp døra for meg... heheh... hun tror at hunden tror det er noen utforbi... da må hun jo vise han at det ikke er noen der ute!!! :P det kan bli en dårlig rang ordning forsetter man slik!

dette hadde ingenting med dere å gjøre! jeg bare kom på d her i farten...

Skrevet

Mine hunder slipper jeg ut om morningen, når jeg kommer hjem fra skolen, og etter de har spist om kvelden. De får også en tur før de spiser. Ikke noe mer en det :P

Skrevet

De er definitivt ikke nødne hver time :P Men om min hadde truet med å tisse på høytalerne eller tven så hadde jeg sporenstraks løpt ut :P Hehe..

Mona er ute sånn.. ja, hun er jo ute flere ganger om dagen, men hun kan fint holde seg i over seks timer uten problemer (når man er på jobb/skole osv). Ellers pleier hun ikke å ligge mer enn 3-4 timer inne sammenhengende før hun kommer ut.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...