Gå til innhold
Hundesonen.no

arbeidsuke


Birte

Recommended Posts

Skrevet

nå er det snart tid for å finne et sted å jobbe i arbeidsuken og jeg har fortsatt ingen aning på hvor jeg vil jobbe.. noen forslag? hvor har du jobbet før? var det moro og noe du anbefaler?

takk på forhånd:)

Skrevet

Når jeg jobbet på ungdomsskolen så jobbet jeg på matbutikk. Angrer ikke, da jeg fikk tilbud om helge- og sommerjobb der når jeg var ferdig.

Guest Christine
Skrevet

Jobbet på barnehage(slitsomt!) Fikk tilbud om å jobbe der mer!

Annbefales IKKE! :P

Skrevet

ok.. jeg har veldig lyst å jobbe et sted jeg kan fortsette i sommerferien og helger osv.. men jeg har veldig lyst å jobbe med dyr... aner ikke hva eller hvor, men :P

Skrevet

Hva med en dyreklinikk?

Det har jeg tenkt å "søke" på til arbeidsuka:)

ja, jeg har tenkt på det.. men tror ikke de er så "åpne" for ungdommer...? er ikke sikker da, men kan tenke meg det er en god del strengere enn f.eks klesbutikk.. og jeg tviler egentlig på at det er muligheter for å fortsette i sommerferien og helger.. men jeg vet ikke da! kan prøve selvfølgelig :P

Skrevet

Jeg jobbet på dyreklinikk i arbeidsuka. Det var kjempe gøy, og jeg lærte masse.

Annbefales på det sterkeste!

Skrevet

Jeg jobbet på en travstall/rideskole pluss at jeg hjalp til litt i saufjøset de hadde. Jeg syns det var ganske morsomt, og jeg fikk og lovt til å ri og til å kjøre traver :P .

Angående dyreklinikk, så hadde jeg kontakt med dem først. Jeg fikk lov å komme men, ombestemte meg og fikk byttet med noen andre. Jeg ville heller jobbe med hestene, og så var han ikke akkurat blid og imøtekommende han veterinæren. (og så er han litt voldsom med dyr, Buster var ikke overbegeistret for han akkurat - den eneste dyrlegen som ikke har blitt overfalt med kos å suss :P ).

Skrevet

Jeg jobbet på dyreklinikk i arbeidsuka. Det var kjempe gøy, og jeg lærte masse.

Annbefales på det sterkeste!

okei :P fikk du noe tilbud om å jobbe mer..?

Skrevet

ja, jeg har tenkt på det.. men tror ikke de er så "åpne" for ungdommer...? er ikke sikker da, men kan tenke meg det er en god del strengere enn f.eks klesbutikk.. og jeg tviler egentlig på at det er muligheter for å fortsette i sommerferien og helger.. men jeg vet ikke da! kan prøve selvfølgelig :P

Den ene klinikken her har visst fullt allerede for hele året (arbeidsuker), så de er visst ganske så åpne for ungdommer, men det er sikkert forskjellig fra sted til sted da :P Og ja, det er kanskje ikke den letteste plassen å få jobbe på til vanlig heller..?

Skrevet

okei :P fikk du noe tilbud om å jobbe mer..?

Jeg fikk ikke det nei :P Den klinikken jeg var på hadde ikke kapasitet til det. Det var veldig dumt. Men det kan jo hande en klinikk der du bor vil tilby deg jobb.

Skrevet

Jeg fikk ikke det nei :P Den klinikken jeg var på hadde ikke kapasitet til det. Det var veldig dumt. Men det kan jo hande en klinikk der du bor vil tilby deg jobb.

okei.. jeg skal ta å spørre om det før jeg eventuelt begynner å jobbe :P (stort behov for penger skjønner du :P )

Skrevet

Jeg jobbet på Nidar jeg. :)

Du kan jo prøve å få deg jobb på omplasseringssenter eller noe?

Har ikke skolen din avtaler med bedrifter som kan tilby jobb da? Det har skolen vår i alle fall.

Skrevet

Lurt som wesminster sier. Omplasseringssentre drives vel mest på frivillig basis, så de blir sikkert bare glade om det kan komme noen og hjelpe til :)

Med mindre du MÅ tjene penger da?

Skrevet

jobbet på hundepensjonat. beste uka i mitt liv :) bodde der oppe den uka. Lærte sykt mye!

og hundepensjonater trenger ofte, og tar gjerne i mot hjelp :)

Skrevet

Lurt som wesminster sier. Omplasseringssentre drives vel mest på frivillig basis, så de blir sikkert bare glade om det kan komme noen og hjelpe til :)

Med mindre du MÅ tjene penger da?

ja, det hadde virkelig vært noe for meg :P

arbeiduken tjener vi ikke penger på uansett, men jeg er veldig interessert i å kunne fortsette i helger og sommeren f.eks.. trenger virkelig penger altså :P

noen som har flere forslag til jobb som inkluderer dyr? :)

Skrevet

Jeg jobbet også hos dyrlege. Svært så mange andre som har gjort det her :)

Dyrlegen jeg var med var en slik som kjører ut til gårdene og slikt...

Og som Criszpo sier, jeg fant også ut at dyrlege, nei det var ikke rette yrket for meg :)

Skrevet

Jeg jobbet også hos dyrlege. Svært så mange andre som har gjort det her :)

Dyrlegen jeg var med var en slik som kjører ut til gårdene og slikt...

Og som Criszpo sier, jeg fant også ut at dyrlege, nei det var ikke rette yrket for meg :)

ja, det har jeg alltid visst..

som jeg husker en gang jeg var med.. ja, vi sier.. noen folk.. hehe..

de hadde en hund som måtte nappes hår ut av ørene..

jeg ble kvalm av å se at hunden fikk vondt når de nappet de hårene..

hehe.. jaja :P

dr. dyregod -- gjør bare gode ting med dyr.

jeg jobbet med data i min arbeidsuke, på siemens nixdorf i bergen.

er en del år siden nå da :P

Skrevet

ei i paralell klassen min var ute hos cd butikken her i arb uka. hun har hatt fast jobb der nå i snart tre år :)

Skrevet

å? :P hvorfor det da?

For jeg synes det ble for kjedlig. Vi steriliserte ca 2 katter til dagen, vaksinerte hunder/katter, trakk tenner på hester, sydde sår, oppererte hundeøyner, hd sjekking, undersøkte mange hunder og katter osv. Dette var kjempe gøy en uke. Men jeg vil ikke leve innpå en klinikk i 40 år :rolleyes::) Men jeg angrer ikke på at jeg var der :)

Skrevet

Jeg jobbet på Kino i arbeidsuka, det var slitsomt, måtte støvsuge og vaske alle 6 kinosalene :)

IKKE jobb på hotell (masse skifting av sengetøy..)eller klesbutikk (mest utpakkning av klær og å henge dem opp), hehe.

Har hørt flere som har jobbet på dyreklinikk, de var veldig fornøyd i hvertfall.

OT: Jeg har utrolig lyst til å spørre om jeg kan få jobb på hundesalongen i Tønsberg, men hvordan skal jeg spørre? Ringe dem eller sende mail kanskje? :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...