Gå til innhold
Hundesonen.no

Balto


Taz

Recommended Posts

Skrevet

huff det er ikke enkelt å gjør slikt nei, jeg føler med deg.

har selv drøyet det i det lengste laget med å selge Bamse som er valp etter Tinka, men for at vi ikke skulle få noe tjuvparringer så fant vi ut at det var like greit å selge han.

det vi gjorde da var å spørre damen til min sambores bror om hun var innteresert i han (hun hadde bestilt valp i fra oss alikavell) og hun sa at hvis det gikk greit med hunden og hesten hennes så ville hun ha han.

så da gikk vi for å la han hilse på hesten og det gikke jo overraskende fint med tanke på at han aldri hadde hilst på hester før, etter knappe ti minutter med hesten så stod hunden å sleiket hesten inn i munnen :) så det gikk jo kjempe fint. hesten var vandt med hunder fra før av så den brydde seg lite om hunden.

så no bor Bamse hos noen vi kjenner og der blir han skikkelig bortkjemt, hun har han med seg over alt og hvis de skal på fest og ikke kan ta hunden med seg så har vi han hoss oss, for hun vil ikke la han være alene hjemme. :wink:

Skrevet

Tenk så flott han vil få det der da. :)

Det er utrolig vondt å gi fra seg et dyr, men det hjelper mye å tenke på hvor fint dyret får det.

Skrevet

Nå har ikke jeg fulgt så godt med her, men hvorfor skal du selge han??

Jeg bor rett utenfor Oslo, i Bærum, hva heter det der Balto skal bo??

Uff det er ikke kult å gi fra seg sin bestevenn, men han får det jo godt. :wink:

Skrevet

Det der syns jeg er dårlig gjort av pappaen din. Unskyld meg...

Jeg hadde nekta jeg.. :) Men skjønner at det ikke er så mye du kan gjøre liksom. Han får det sikkert veldig bra der han kommer da i hvertfall.

Skrevet

Ikke for å være slem altså.

Men hvorfor har du kjøpt deg ny valp om dere hadde problemer å lite tid til den dere hadde?

Eler har faren din pluttselig ombestemt seg, dårlig gjort i alle fall.

Skrevet

Syns det virker litt rart jeg...

Hvor gammel er du?

Hvis min mor/far hadde sagt at jeg måtte gi vekk min hund så hadde jeg flytta hjemmenfra! Funnet meg en jobb og prøvd å få det til.

Nå er det lett for meg og si som ikke er oppi det selv men jeg hadde ALDRI gitt fra meg min hund iallefall! [-X

  • 1 month later...
Skrevet

Er enig med deg der.!

Du er ganske ung og synes det kanskje kan være littfor tidelig å greie seg alene slik.

Hvor gammel er du igjen?

Selv om du savner han så har han det sikkert godt nå. Tviler på at du har ompassert han til et hjem han ikke passer til.

Bor han langt unna deg eller?

Skrevet

Huff, så forferdelig Taz :) Føler med deg, det må være utrolig vondt for deg. :) Pappan min er heller ikke så glad i dyr, men han bor ikke hos oss da. De ble skilt når jeg var sju eller noe. Men det er allikevel trist når han hele tiden maser om de der dyrene mine som om de var udyr eller noe. Før pleide han å spørre om jeg ikke skulle selge hesten min snart osv. Men nå har han visst begynt å skjønt at det ikke hjelper. Attpåril kjøpte jeg meg hund også så. Han har jo egentlig ingenting med det da, siden han bor i Oslo og jeg i Trøndelag, men men.. Tror i alle fall han synes det er greit nå. (Helt til jeg tar med LiLi dit, og hun tisser i den dyre skinnsofaen hans) :) hehe..

Skrevet

Sorry at jeg bringer dette opp nå,men hvorfor sier du sånt til meg?

Du har jo vært oppi lignende ting selv, bare at du motte avlive..

Var det ikke du som hadde Taxi..? (sorry eg drar opp det, men synes det var feil av deg og si at det jeg gjor var dårlig gjort når du har vert oppi noe lignende selv)

Hadde jeg kunnet gjort noe for å beholde Balto så hadde jeg gjort det.

Men Balto har det bra der han er nå, selv om jeg savner han noe så inn i helvetes mye. :)

Det er ikke alltid så enkelt Shanita.... Det er noe som heter å være realistisk og av og til må man ta noen vanskelige valg. Det er det som kalles å leve!!

Til Taz: Selv om det var/er vanskelig, så gjorde du det rette. Er sikker på at du fant en god og sikker heim til hunden. Og det vil du jo se når du reiser på besøk.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...