Gå til innhold
Hundesonen.no

Råd og tips om hundeforsikring for Eurasier-valp og veterinærklinikker i Oslo


Samira
 Share

Recommended Posts

Hei,

Jeg holder på å velge forsikringssum og selskap for min Eurasier-valp og kunne trenge noen råd og tips.

Er en forsikringssum på 40 000 kroner for veterinærutgifter tilstrekkelig for en Eurasier-valp, eller bør jeg vurdere en høyere sum?

I tillegg lurer jeg på om dere vil anbefale å tegne livsforsikring for hunden min? Når er det mest aktuelt?

Jeg har vurdert Storebrand og Agria for hundeforsikring, men jeg vil gjerne høre om deres erfaringer med disse selskapene.

Hva er deres styrker og eventuelle svakheter etter deres erfaring?

Sist men ikke minst vet dere om noen rimelige og gode veterinærklinikker i Oslo-området? Jeg har lest at prisene kan variere betydelig

for samme behandling, så det hadde vært fint å få noen anbefalinger.

Setter stor pris på alle råd og anbefalinger dere kan gi.

Beste hilsen,

Samira

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Agria er de største på dyreforsikring. Vi hadde aldri noen problemer med dem, men det kommer litt an på hva du har bruk for og hva som skjer.

Livsforsikring vil gi deg en erstatningssum dersom hunden dør plutselig. Slik at du f.eks. kan kjøpe en ny hund. Det kan være greit å lese vilkårene for dette ganske grundig (gjelder det uansett om hunden dør, er det unntatt tilfeller ved sykdom, ulykker, osv.).

Jeg tror nok "det vanlige" ligger rundt 40-50 tusen, men pengene går fort om det skjer noe alvorlig og hunden trenger operasjon og mye oppfølging. Igjen kommer det litt an på hva som skjer (som man jo alltid vet), men også deres økonomi. Er det enklere å betale dyrere forsikring enn å sette til side 20-30 tusen til å ha i bakhånd? Kan du evt. skaffe de pengene hvis det virkelig går galt?

Ellers har vi vært veldig fornøyde med Bjerke Dyreklinikk i mange år. Det har jo vært mye skriving om de store, dyre kjedene nå, og jeg ville nok valgt en liten, privat klinikk heller, om jeg hadde muligheten.

Lykke til!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har Agria på min, 60.000,- i dekning. Hadde jeg kjøpt ny hund i dag hadde jeg gått for 90.000,-. 40.000,- som du nevner er så lite at det kommer du knapt inn døra for i akutte tilfeller, og det er jo da man har behov for forsikringen. Da hunden min måtte opereres akutt for sprukket livmor i fjor ble totalsummen rundt 100.000,-.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...