Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaring med Neurontin som smertestillende? Frøkna på 12,5 år har blitt satt på det nå, fordi Metacam alene ikke ser ut til å lindre godt nok. Hvor lang tid tok det før dere så effekt? Hvilken dose? Opplevde dere bivirkninger?

Skrevet

Hei. Vi mistet vår tispe på 14 år i sommer. Hun var 20kg og fikk Metacam i forhold til kroppsvekt.  Dette mot leddsmerter i bakbeina. Vi opplevde det samme når hun hadde stått på det i noen år. Når dette ikke var tilstrekkelig anbefalte vetrinær Paracetamol ved behov dosert i forhold til kroppsvekt. 

Anbefaler at du snakker med vetrinæren om dette.  Lykke til. 

Skrevet

Ja vi har vært hos veterinær, som forsøksvis ville sette henne på Neurontin mot antatte nervesmerter i ryggen. Men finner lite informasjon om denne type bruk av Neurontin til hund, så vet ikke helt hva jeg skal se etter mtp. effekt og bivirkninger.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Venninna mi sin Whippet prøvde Neurontin, men funket ikke for han. (Uvisst hva som er roten til vondtene hans dessverre)
Tror ikke han hadde noen bivirkninger såvidt jeg kan huske å ha blitt fortalt hvertfall.

Derimot går jeg selv på neurontin nå pga prolaps i ryggen. Om det er likt for folk og hund vet jeg ikke, men personlig har jeg litt muskelspasmer sånn her og der. Ikke noe voldsomt, men ja, det skjer. Hadde litt, eh, hva skal man kalle det, svimmelhet? Ikke helt det heller, men føles merkelig. I opptrappingen, men så har det ikke vært noe mer av det. Om den følelsen vil være "synlig" hos en hund spørs jo. 
Jeg kan i det minste skrive under på at neurontin tar nervesmerter 1000 ganger bedre enn f.eks tramadol eller NSAIDs for meg. Og jeg tar "bare" 600 til 900mg pr dag. 


Om du vil google litt på utenlandske resultat så tror jeg det heter rett ut Gabapentin, som er virkestoffet. 

  • Like 1
Skrevet

Lita har stått på neurontin i fjor vinter pga smerter i forbindelse med lumbosakral stenose og en prolaps som tuller innimellom. Fått ved behov nå i høst, men ikke hatt behov. Merket effekt av 100mg 3 ganger daglig så trengte aldri øke, var litt trøtt i starten, men ikke noe problem for å brukes senere ? Nå har vi byttet onsior til Rimadyl for å ha noe som kan gis 2 ganger daglig og merker bedre effekt av det - hadde også god effekt av librela på ryggen de første 3 injeksjonene ?

Effekten så jeg i endring i ganglang til mer løs og ledig i kroppen, og merket ingen bivirkninger utover trøtthet de første ukene ?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...