Gå til innhold
Hundesonen.no

Du liker hunder, men liker du alle dyr?


Bee

Recommended Posts

Skrevet

Gjør du det?

Jeg liker ikke katter noe særlig, og er redd for ehhem ....geiter. Har noen venner som har geiter, må si jeg ikke er høy i hatten når de er løse ute :)

Men er du redd andre hunder enn din egen? Noen spesielle raser? ...)

Kommer det er løs hund løpende kan jeg tenkte mitt, men det er mest fordi jeg blir bekymra for barna/valpen som evt er med oss ute. -Og det er uavhengig av rase.

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Liker ikke hester så godt... Blitt kasta av og trampa på etterpå, og etter det... Jeg og hester er ikke akkurat bestevenner! :)

Liker de fleste andre dyr! :D

Andre hunder er stas! :P Men er øøørlitt skeptisk til småhunder... :P

Skrevet

Gjør du det?

Jeg liker ikke katter noe særlig, og er redd for ehhem ....geiter. Har noen venner som har geiter, må si jeg ikke er høy i hatten når de er løse ute :)

Men er du redd andre hunder enn din egen? Noen spesielle raser? Jeg kan være litt skeptisk til noen helt små hunder, det da hvis de knurrer...(Det kan ha en sammenheng mellom at jeg er mer vandt til store hunder enn små...)

Og kommer det er løs hund løpende kan jeg tenkte mitt, men det er mest fordi jeg blir bekymra for barna/valpen som evt er med oss ute.

Jeg er ikke veldig begeistret for katter - en smule redd dem, rett og slett. Jeg er litt redd for noen større hunderaser, schæfere, dobermenn, rottweilere, de fleste hunder som viser truende oppførsel rett og slett

Skrevet

Hører mange som har store hunder si de er skeptiske til de små, og visa verca. Snedige greier. Det går mye på vanen :)

Skrevet

Jeg er redd for fugler... :)

Tenk deg en flokk aggresive spurver, for ikke å snakke om undulater :D Bare tuller med deg :P

Skrevet

nei, jeg liker ikke alle dyr... Kuer er jeg livredd!

Du er ikke alene :) Og jeg gikk naturbruk og måtte være i samme fjøs som dem en gang i uken.. slapp unna alt med ku og gjøre:p Jeg stod og kastet ned høy til tralla i fire timer for å sleppe dem :D

Skrevet

Jeg liker vel alle dyr, har vært avløyser da kosa meg da melka masse kuer hehe :blush: Kanskje litt skeptisk til større hunde raser jeg og om jeg ikkje kjenne hunden..Men ellers går det bra :) Er en stor dyre elsker.... :P:D

Skrevet

Er glad i stort sett det meste av de dyrene med pels og fjær, men edderkopper og slanger å sånne ting kan jeg klare meg fint uten! :)

Skrevet

Er glad i stort sett det meste av de dyrene med pels og fjær, men edderkopper og slanger å sånne ting kan jeg klare meg fint uten! :)

hehe liker ikke edderkopper jeg heller da elle små krypp men det kommer vel egentlig under(småkryp)

Skrevet

Jeg er ikke veldig begeistret for katter - en smule redd dem, rett og slett. Jeg er litt redd for noen større hunderaser, schæfere, dobermenn, rottweilere, de fleste hunder som viser truende oppførsel rett og slett

enig der...katter er så slu, en katt angrepp pappas strupe da han sov :P bare fordi den rørrte på seg(adameple) jikes!

å shæfere er jeg og redd! angrepet som barn jeg...au au :)

og jeg er LIVREDD fuler! da det var fuleinfluensa nyheter så gikk jeg ut på trappa for å lufte meg litt s¨s¨jeg en spurv i treet, je fikk helt panikk å hylte LA MEG VÆREEEEE( ikke bare litt redd fugleinfluensaen :D:P (naboene så det å noen kom å sporte om det gikk bra..kan tru de fikk seg mang en latter :P

pluss undulater...livredd når de flakser får helt frysinger å eklet inni meg,, gjemmer meg ...da bestevennina mi hadde undulat torte jeg nestn ikke komme på besøk :P

Skrevet

er kjemeglad i hester, men fyrige hingster har jeg stoor respekt til, og holder meg unna om jeg kan :)

eller ser jeg livredd alt som heter eller ser ut som bier veps og humler. kongroer er heller ikke det dyret jeg gjerne sitter å ser på..

men er generelt glad i alle dyr :D

Skrevet

Har ikke noe i mot noen slags dyr egentlig, men ville ikke akkurat blitt _glad_ av å møte f.eks. ulv eller noe i skogen. Men det er jo ikke ulv og sånt her heller, så :)

Skrevet

Jeg kommer ikke på noe dyr jeg har noe imot, annet en brunstige purker. Dem har en tendens til å bli litt nærgående syns jeg <_< .

Skrevet

jeg liker det meste av levende liv, men kan bli skeptisk til utaggerende hunder uten bånd.

Ellers har jeg følgende uhyggelige vesener på grøss og gru lista mi :

-edderkopper

- biller ( unntak marihøner)

-veps

- saksedyr og munkelus/ skrukketroll

Liker godt fugler, fordi de spiser slike ekle ting..

Skrevet

Jeg er redd for fugler... :(

Det er jeg og :P

Jeg har faktisk blitt jagd av en kalkun så frykten min er ikke ubegrunnet!Det enenste fjærkreèt jeg kan like er African Grey/Grå jacko..Ble kjent med en nydelig frøken som het Jenna når jeg bodde i England :P

Skrevet

Liker mange dyr, men det er mange sjødyr jeg ikke liker, som f.eks brennmaneter og andre skapninger som påfører meg ubehageligheter/smerte...

Liker heller ikke sinte veps en varm sommerdag eller stokkmaur.

Også synes jeg ganske mange av dyrene i en sånn monster-perm broren min har er ganske ekle...

Skrevet

Hmm.. jeg er ikke noe stor fan av katter, veps, brennmaneter og marihøner er EKLE! :P

Marihønene er pene å se på og ok å ha på fingrene hvis man vil ønske seg noe, men når de skal fly avgårde...... nei, æsj.. jeg ønsker meg heller noe hvis jeg ser stjerneskudd! :(

Skrevet

Jeg liker alleslags dyr jeg.. en ting jeg ikke liker er hunder som springer bort til gjerde og bjeffer, det syns jeg er skummelt.. ellers så liker jeg alle dyr.. untatt eddrkopper.. jeg rett og slett hater dem!!! Det var en gang en på rommet mitt, jeg skulle sove så kom den dalende ned foran trynet mitt.. da hylte jeg sånn, begynnte faktisk å skrike åsså den gangen :( (så gale er det ikke nå lenger..heldigvis :P ), at pappa kom ganske fort inn på rommet mitt og spurte hva det var..han vart ikke videre glad for at det var en liten edderkopp som var problemet.. :P

liker forresten ikke sånne stor slanger, sånne som blir opptil 2,5-4m... :P de er så stor..å ekle.. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...