Gå til innhold
Hundesonen.no

Problemer med oppretter


Nici
 Share

Recommended Posts

Hei, håper kanskje noen vet hva jeg kan gjøre med oppretter. 
jeg har en hund på snart 4 år (kjøpt i oktober 2019) og jeg har verken stamtavlen eller kjøpskontrakten på henne. Når vi kjøpte henne fikk vi beskjed om at papirer vil bli ettersendt da printeren dems ikke funket. Chipen hennes er registrert til oss men det er det eneste vi har som bevis på at hun er vår. Vi har mast på oppretter siden begynnelsen av 2020 og i over 1 år har jeg vært på nakken hans. Han har sagt han skal skaffe meg papirer men de må bestilles og når de kom frem var det feil papirer. Nå har det vært 1 mnd uten svar fra han. Hva kan jeg gjøre, blir oppgitt over hele situasjonen og vet ikke hva jeg kan gjøre lengre. Setter pris på all hjelp !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Er dorset old tyme FCI-godkjent da? Jeg trodde ikke det, men husker snart ikke hvilke bullehunder som er det og ikke.

Uansett tror jeg nok du må anse dette som en tapt sak hvis ikke moren er omregistrert fra England til Norge etter fire år.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 timer siden, simira skrev:

Er dorset old tyme FCI-godkjent da? Jeg trodde ikke det, men husker snart ikke hvilke bullehunder som er det og ikke.

Uansett tror jeg nok du må anse dette som en tapt sak hvis ikke moren er omregistrert fra England til Norge etter fire år.

Om det er valp av denne rasen, så er det ikke mulig å få den registrert i NKK som renraset, nei. Denne rasen er ikke anerkjent av NKK og FCI, de regnes dermed som blandingshunder og kan kun registreres under NOX-registeret til NKK. Stamtavlen oppdretter må få fra UK er dermed ikke verdt et pøkk for registrering i NKK. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dorset er jo ansett av veldig mange som en egen rase, og har helt sikkert sin egen klubb hvor man kan få papirer og stamtavler fra. Men de er ikke godkjent i NKK nei. 

Litt ot, men det er er flere raser som ikke er godkjent i NKK, men som man kan få papirer på i andre anerkjente kennel klubber, som amerikansk bulldog feks. 

Har selv hatt flere hunder som ikke har hatt papirer i NKK, men i NHL eller UKC. Det finnes en hundeverden på utsiden av NKK og ? 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...