Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, håper kanskje noen vet hva jeg kan gjøre med oppretter. 
jeg har en hund på snart 4 år (kjøpt i oktober 2019) og jeg har verken stamtavlen eller kjøpskontrakten på henne. Når vi kjøpte henne fikk vi beskjed om at papirer vil bli ettersendt da printeren dems ikke funket. Chipen hennes er registrert til oss men det er det eneste vi har som bevis på at hun er vår. Vi har mast på oppretter siden begynnelsen av 2020 og i over 1 år har jeg vært på nakken hans. Han har sagt han skal skaffe meg papirer men de må bestilles og når de kom frem var det feil papirer. Nå har det vært 1 mnd uten svar fra han. Hva kan jeg gjøre, blir oppgitt over hele situasjonen og vet ikke hva jeg kan gjøre lengre. Setter pris på all hjelp !

Skrevet

Har du sjekket om kullet er registrert i NKK overhodet? 

For eksempel via foreldredyrenes navn eller registreringsnummer, valpens fødselsdato, oppdretternavn eller sådan? 

  • Thanks 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Ja har kontaktet nkk og oppretter eller kullet er ikke registrert. Oppretter har sagt at han må bestille stamtavle fra England (der valpenes mor kommer fra) 

Skrevet

Er dorset old tyme FCI-godkjent da? Jeg trodde ikke det, men husker snart ikke hvilke bullehunder som er det og ikke.

Uansett tror jeg nok du må anse dette som en tapt sak hvis ikke moren er omregistrert fra England til Norge etter fire år.

  • Like 1
Skrevet
4 timer siden, simira skrev:

Er dorset old tyme FCI-godkjent da? Jeg trodde ikke det, men husker snart ikke hvilke bullehunder som er det og ikke.

Uansett tror jeg nok du må anse dette som en tapt sak hvis ikke moren er omregistrert fra England til Norge etter fire år.

Om det er valp av denne rasen, så er det ikke mulig å få den registrert i NKK som renraset, nei. Denne rasen er ikke anerkjent av NKK og FCI, de regnes dermed som blandingshunder og kan kun registreres under NOX-registeret til NKK. Stamtavlen oppdretter må få fra UK er dermed ikke verdt et pøkk for registrering i NKK. 

  • Like 1
Skrevet

Dorset er jo ansett av veldig mange som en egen rase, og har helt sikkert sin egen klubb hvor man kan få papirer og stamtavler fra. Men de er ikke godkjent i NKK nei. 

Litt ot, men det er er flere raser som ikke er godkjent i NKK, men som man kan få papirer på i andre anerkjente kennel klubber, som amerikansk bulldog feks. 

Har selv hatt flere hunder som ikke har hatt papirer i NKK, men i NHL eller UKC. Det finnes en hundeverden på utsiden av NKK og ? 

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...