Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, håper kanskje noen vet hva jeg kan gjøre med oppretter. 
jeg har en hund på snart 4 år (kjøpt i oktober 2019) og jeg har verken stamtavlen eller kjøpskontrakten på henne. Når vi kjøpte henne fikk vi beskjed om at papirer vil bli ettersendt da printeren dems ikke funket. Chipen hennes er registrert til oss men det er det eneste vi har som bevis på at hun er vår. Vi har mast på oppretter siden begynnelsen av 2020 og i over 1 år har jeg vært på nakken hans. Han har sagt han skal skaffe meg papirer men de må bestilles og når de kom frem var det feil papirer. Nå har det vært 1 mnd uten svar fra han. Hva kan jeg gjøre, blir oppgitt over hele situasjonen og vet ikke hva jeg kan gjøre lengre. Setter pris på all hjelp !

Skrevet

Har du sjekket om kullet er registrert i NKK overhodet? 

For eksempel via foreldredyrenes navn eller registreringsnummer, valpens fødselsdato, oppdretternavn eller sådan? 

  • Thanks 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Ja har kontaktet nkk og oppretter eller kullet er ikke registrert. Oppretter har sagt at han må bestille stamtavle fra England (der valpenes mor kommer fra) 

Skrevet

Er dorset old tyme FCI-godkjent da? Jeg trodde ikke det, men husker snart ikke hvilke bullehunder som er det og ikke.

Uansett tror jeg nok du må anse dette som en tapt sak hvis ikke moren er omregistrert fra England til Norge etter fire år.

  • Like 1
Skrevet
4 timer siden, simira skrev:

Er dorset old tyme FCI-godkjent da? Jeg trodde ikke det, men husker snart ikke hvilke bullehunder som er det og ikke.

Uansett tror jeg nok du må anse dette som en tapt sak hvis ikke moren er omregistrert fra England til Norge etter fire år.

Om det er valp av denne rasen, så er det ikke mulig å få den registrert i NKK som renraset, nei. Denne rasen er ikke anerkjent av NKK og FCI, de regnes dermed som blandingshunder og kan kun registreres under NOX-registeret til NKK. Stamtavlen oppdretter må få fra UK er dermed ikke verdt et pøkk for registrering i NKK. 

  • Like 1
Skrevet

Dorset er jo ansett av veldig mange som en egen rase, og har helt sikkert sin egen klubb hvor man kan få papirer og stamtavler fra. Men de er ikke godkjent i NKK nei. 

Litt ot, men det er er flere raser som ikke er godkjent i NKK, men som man kan få papirer på i andre anerkjente kennel klubber, som amerikansk bulldog feks. 

Har selv hatt flere hunder som ikke har hatt papirer i NKK, men i NHL eller UKC. Det finnes en hundeverden på utsiden av NKK og ? 

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...