Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg har lurt veldig mye på priser på blandingshunder. ser det er alt fra 3000 til 15,000/20 000 kr for forskjellige blandinger.

Hva kan man eventuelt få for blandingen 50% Samojed og 50% siberian husky valper?

Blir vaksiner , Ormkur  og Id-merket?

Skrevet
1 hour ago, Jacobseeen said:

Hei.

Jeg har lurt veldig mye på priser på blandingshunder. ser det er alt fra 3000 til 15,000/20 000 kr for forskjellige blandinger.

Hva kan man eventuelt få for blandingen 50% Samojed og 50% siberian husky valper?

Blir vaksiner , Ormkur  og Id-merket?

Av to tilfeldige hunder, eller av bevisst parede løpslinjer?

Om det er en uhellsparing eller to tilfeldige hunder ville jeg lagt meg på et sted mellom 5000-10000. En planlagt paring av hunder fra løpslinjer kan være noe mer, men det vil en erfaren hundekjører og løpsoppdretter kunne svare bedre på.

  • Thanks 1
Skrevet
7 hours ago, Megmedhusky said:

mettet marked, selv for renrasede polarhunder nå.  

5-10 000 for blandingshunder er egentlig mye når renrasede siberians koster 15 000

 

Ja, det er så trist. Når moteblandingene er småhunder, så er de i allefall relativt enkle å håndtere, selv hvis de får problemadferd. Og hvis de blir omplassert så er den enklere å finne hjem til små hunder. Men disse "ulvelignende" hundene egner seg så dårlig som motehunder at jeg får helt vondt.

  • Sad 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...