Gå til innhold
Hundesonen.no

Westminster 2006


LBL

Recommended Posts

  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

:P Det er så mange raser amerikanerene ikke har vet du, og "spansk R.T" er nok ikke en av dem! ;);)

Ikke min heller...Groenendael er Belgian Sheeepdog :P

Veldig merkelig..

Edit:ser de ikke er ferdige enda...Og hvor er Belgian laekenois? :unsure:

Skrevet

Ikke min heller...Groenendael er Belgian Sheeepdog :P

Veldig merkelig..

Edit:ser de ikke er ferdige enda...Og hvor er Belgian laekenois? :unsure:

Tror ikke Belgian Laekenois står på lista over AKC godkjente raser jeg gitt! :P i det hele tatt er det mange raser som vi regner som vanlige som ikke er godkjent av AKC..

Og når jeg sier at best in show blir avgjort i kveld så er det vel neppe vår "i kveld", aner ikke hvor mye klokka er der borte nå jeg? <_<

Skrevet

hmrf!! Ingen norske raser?! ;) men fant skipperen da, kuppert dog..de er SÅ mye finere med hale enn uten!

Joda, norsk elghund grå er i hvert fall med (men de går på tirsdag - i dag - så videoen er ikke lagt ut - dessuten ligger de på en annen side enn den linken var til - de går i "hound"-gruppen - sammen med mynder og støvere...)

Skrevet

takk for link ;) fant elghunden. synns det vises ganske godt på dem at det er utstilling og ikke jakt de blir brukt til. pelsen minner mer enn pelsen på en GJD (husker ikke hva den har byttet navn til), enn pelsen til de elghundene jeg har sett.

men pene, det var de så absolutt! ;)

Skrevet

Hmmm sitter og ser på det MEN... Det skjer noe rart:S kanskje noen kan hjelpe meg:p Alle fargene blir gale.. Det blir sånn skrekk grønn/turkis osv... så man får ikke se noe!

Skrevet

Hmmm sitter og ser på det MEN... Det skjer noe rart:S kanskje noen kan hjelpe meg:p Alle fargene blir gale.. Det blir sånn skrekk grønn/turkis osv... så man får ikke se noe!

Da er det pc'n din det er noe galt med,en av våre pc'r er sånn..

Skrevet

takk for link :) fant elghunden. synns det vises ganske godt på dem at det er utstilling og ikke jakt de blir brukt til. pelsen minner mer enn pelsen på en GJD (husker ikke hva den har byttet navn til), enn pelsen til de elghundene jeg har sett.

men pene, det var de så absolutt! :D

Får ikke sett elghundene jeg. Når jeg trykker på norwegian elkhound så kommer afghansk mynde.. Hva gikk du inn på får å se elghundene?

Skrevet

Får ikke sett elghundene jeg. Når jeg trykker på norwegian elkhound så kommer afghansk mynde.. Hva gikk du inn på får å se elghundene?

om du går inn på den opprinnelige linken, altså den øverste, i menyen på venstre side finner du hounds. jeg fikk det til da jeg trykkte der.

Skrevet

Var ikke av sheltie, men jeg titta på collie... Oh my! Bryr de seg ikke om høy haleføring der borte da? Det er like fy-fy som hos sheltien, men her var det mange over rygglinja... Mange korte haler også, men det er jo et problem på enkelte linjer hos sheltien og da.

Så måtte jeg titte på schäferne, og fytti katta for et trav de viser :D Ble helt imponert over et par der :)

EDIT: Fysj, så bilde av BOB og BOS sheltie nå... De amerikanske er så lite fine <_< Grove og lite elegante... Takke meg til de britiske ja...

Skrevet

Der var det mange flotte cavalierer også :)

Men jeg ble overasket over hvor kraftige og klumpete endel av de var, jeg liker de best litt mer spe og elegante jeg!

Sånn at de passer perfekt til agility :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...