Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode Golden Retriever oppdrettere


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Et vennepar er på jakt etter Golden Retriever. 
Hun er vokst opp med Engelsk Settere og Boxere, han tror jeg ikke har særlig erfaring, men han har falt pladask for Limit da. :lol:
De har også et barn på straks 10år i hjemmet, som kommer til å få litt ansvar ifm hunden, men under oppsyn. 

Regner ikke med de skal ut å konkurrere i noe særlig eller jakte, det blir nok en helt vanlig aktiv familiehund sånn i utgangspunktet. 
Helse og god stabil mentalitet er dermed topp prioritet for dem. 
De bor også her i Rogaland, men ser for meg de er villige til å reise for å hente den rette valpen.
Tidsperspektiv for å hente er fra jul av, men i utgangspunktet så ønsket de sommervalp 2023.
(De er dog blitt veldig valpesyke etter å ha passet Limit en uke nå i august :lol:)

Så, på bakgrunn av dette, hvilke oppdrettere anbefaler dere? Eventuelt pm om det er noen man burde unngå? 

Endret av Rocket
Skrevet
5 hours ago, Ravensburger said:

Jeg bor i nærheten av kennel Reitane. Har hilst på et par stykker derfra. Typiske mjuke Golden familie hunder. Helse og utstillings resultater vet jeg ingenting om :)

Takk for info uansett! :D 

Skrevet
4 hours ago, Debbie said:

Jeg ville vurderet Dancewood eller Flakkefossen, koselige oppdrettere med god fartstid. Fine, gode familiebikkjer

Tusen takk! Det er videresent! :D 

  • 3 months later...
Skrevet

Bumper denne litt, de har vel egentlig landet på at de aller helst vil finne en oppdretter i nærområde slik at de lettere kan besøke valpene før henting og ha "sikkerheten" det er i å ha oppdretter nærme generelt. Så noen som har noen info eller innsikt i oppdretterne her i rogaland? Eneste erfaringen jeg selv har med noen av dem er at jeg har stilt hund med Børge som dommer 1 gang liksom. :lol: 

Skrevet
13 hours ago, Rocket said:

Bumper denne litt, de har vel egentlig landet på at de aller helst vil finne en oppdretter i nærområde slik at de lettere kan besøke valpene før henting og ha "sikkerheten" det er i å ha oppdretter nærme generelt. Så noen som har noen info eller innsikt i oppdretterne her i rogaland? Eneste erfaringen jeg selv har med noen av dem er at jeg har stilt hund med Børge som dommer 1 gang liksom. :lol: 

Be dem ta kontakt med nærmeste retrieverklubb og hør hvilke oppdrettere som er tilknyttet der, dra på noen av aktivitetene der og se/hør om noen av hundene er "lokale".

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...