Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en helt ny Nissan Leaf 2022 mod. Ganske stort bagasjerom men siden bagasjeromsgulvet er lavere enn åpningen kan jeg ikke ha hundebur med dør som går utover. Ønsker helst å ha bikkja i bur da han trives best der når vi kjører.  (har et herkules bilbur i den store bilen)

Noen som kjenner til noen gode bur som har skyvedør som ikke ser ut som de er laget av kjip plast? Har kun funnet et når jeg søker og det virker ganske pinglete der en lav pris gjør at kvaliteten ikke er særlig bra.

Skrevet

Du får kjøpt "vanlige" bur med terskel, men terskelen er kanskje ikke høy nok? Isåfall kan det være aktuelt å bygge opp buret litt. Så får du kanskje plass til å skyve noen dekken og ei skål under ;) 

Skrevet

Enig med @LinL, finnes en rekke bilbur med terskelmodell, som er laget for nettopp bagasjerom som går 'ned' i bilen. F.eks:image.png.9d0d6df17e0349d3dfc75c1c0a5f606a.png

Om du ikke finner noen som passer din bil så kan den som sagt bygges opp. Ganske enkelt å lage en ramme av no plank som du setter buret i, å så stropper det fast som vanlig.

  • Like 1
Skrevet
23 timer siden, Tallyho skrev:

Enig med @LinL, finnes en rekke bilbur med terskelmodell, som er laget for nettopp bagasjerom som går 'ned' i bilen. F.eks:image.png.9d0d6df17e0349d3dfc75c1c0a5f606a.png

Om du ikke finner noen som passer din bil så kan den som sagt bygges opp. Ganske enkelt å lage en ramme av no plank som du setter buret i, å så stropper det fast som vanlig.

stilig, jeg har faktisk ikke sett disse burene før. Må google terskelmodell ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...