Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en helt ny Nissan Leaf 2022 mod. Ganske stort bagasjerom men siden bagasjeromsgulvet er lavere enn åpningen kan jeg ikke ha hundebur med dør som går utover. Ønsker helst å ha bikkja i bur da han trives best der når vi kjører.  (har et herkules bilbur i den store bilen)

Noen som kjenner til noen gode bur som har skyvedør som ikke ser ut som de er laget av kjip plast? Har kun funnet et når jeg søker og det virker ganske pinglete der en lav pris gjør at kvaliteten ikke er særlig bra.

Skrevet

Du får kjøpt "vanlige" bur med terskel, men terskelen er kanskje ikke høy nok? Isåfall kan det være aktuelt å bygge opp buret litt. Så får du kanskje plass til å skyve noen dekken og ei skål under ;) 

Skrevet

Enig med @LinL, finnes en rekke bilbur med terskelmodell, som er laget for nettopp bagasjerom som går 'ned' i bilen. F.eks:image.png.9d0d6df17e0349d3dfc75c1c0a5f606a.png

Om du ikke finner noen som passer din bil så kan den som sagt bygges opp. Ganske enkelt å lage en ramme av no plank som du setter buret i, å så stropper det fast som vanlig.

  • Like 1
Skrevet
23 timer siden, Tallyho skrev:

Enig med @LinL, finnes en rekke bilbur med terskelmodell, som er laget for nettopp bagasjerom som går 'ned' i bilen. F.eks:image.png.9d0d6df17e0349d3dfc75c1c0a5f606a.png

Om du ikke finner noen som passer din bil så kan den som sagt bygges opp. Ganske enkelt å lage en ramme av no plank som du setter buret i, å så stropper det fast som vanlig.

stilig, jeg har faktisk ikke sett disse burene før. Må google terskelmodell ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...