Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå vandrer ikke vi på utstilling så mye, men andre stevner. Bruker telt ved kraftig regn, mye sol eller plagsom vind på flerdagsstevne. Foretrekker å ha hundene i telt over bilen. 

På gjeterhundprøver? Aldri, annet enn til kiosk eller sekretariat. 

Skrevet

Bruker svært sjeldent telt - kun om jeg har med mange hunder, det tar hele dagen og været tilsier at vi trenger ly. Ellers bruker jeg bare bur som jeg passer på står skjermet for sol osv. 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har telt, men har ikke brukt det enda. Har lånt plass hos oppretter i hennes telt ett par ganger da. NKK orre blir kanskje første gang jeg slår opp eget, spørs på været. Der er det plass til 2 rader med telt ute også langs hele fotballbanen på utsiden. Foreløpig pga sol jeg har hatt behovet hovedsaklig. ☀️Det blir VARMT å sitte ringside hele dagen på sommeren. Også greit å skjerme litt for alle inntrykkene om man har oppmøte 9 om morgene og skal inn i BIG og BIS ringen. 
Nå på jærutstillingen hadde jeg bare canvasbur og silvershade over, fungerer helt fint det altså! Men det skjermer kun hunden fra sola og ikke deg. (Var ikke så kjekt når vi glemte solkrem på lørdagen #svidd) Ved regn og vind er det også veldig greit med telt! 
Bare husk at det kan være maaaange folk på utstilling og da spesielt de store NKK utstillingene. Så ikke sikkert du får plass til telt engang om du ikke er tidlig ute. Av og til tillater arrangør at man setter opp telt på anviste plasser fredag kveld. Folk stjeler stort sett ikke telt, stoler etc, men man lar jo ting stå på eget ansvar. Ville ikke latt utstillingsbånd, stelleveske med børster etc stå over natten dog. Det er lettere for folk å stikke av med om de skulle prøve seg. 
Noen steder er det rett og slett ikke plass til telt heller. Eller er på asfalt/så hardpakket grus at man ikke får nedi barduner. 
Telt er litt mer sånn "kjekt å ha" mer enn nødvendig synes jeg. Spesielt om man bare har en eller to hunder og været er ok. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...