Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Er på utkikk etter en praktisk bil med plass til et stort dobbeltbur (Ala variocage dobbel L-XL), med firehjulstrekk og helst 5 seter. Ikke noe minus om den er billig i drift heller, hehe. Må være en det er mulig å få kjøpt brukt billig. Har en subaru forester 2008 modell nå som er god å kjøre og tar seg bra fram, men den har ikke plass til større enn variocage dobbel M, og det blir for lite... Har sett på muligheten for tilpassing av bur, men Kela har ikke svart enda, men Aluconsolt skulle ha 9k for dobbeltbur til bilen min, og får kjøpt biligere variocage på finn, så tror ikke det blir aktuelt. Tips om gode burløsninger eller biler?

Skrevet

Usikker på størrelse på bur da, men jeg mener at en eldre Toyota Rav er en av SUVene med god plass i bredden og høyden. 

  • Like 1
Skrevet

Som @LinLnevner så har eldre RAV4 bedre plass i bredden enn mange nye SUVer, men må opp på den karossen som 2008 modellen osv har (de eldre enn det igjen var mindre). Jeg hadde selv variocage dobbelt XXL i min, vil du se bilder så kan du søke opp tråden "vis meg din løsning med hundebur i bil" og se blant de siste sidene der :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
    • Har du lest rasebeskrivelsene hos raseklubbene? Dette er tre ganske forskjellige raser.
    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...