Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Er på utkikk etter en praktisk bil med plass til et stort dobbeltbur (Ala variocage dobbel L-XL), med firehjulstrekk og helst 5 seter. Ikke noe minus om den er billig i drift heller, hehe. Må være en det er mulig å få kjøpt brukt billig. Har en subaru forester 2008 modell nå som er god å kjøre og tar seg bra fram, men den har ikke plass til større enn variocage dobbel M, og det blir for lite... Har sett på muligheten for tilpassing av bur, men Kela har ikke svart enda, men Aluconsolt skulle ha 9k for dobbeltbur til bilen min, og får kjøpt biligere variocage på finn, så tror ikke det blir aktuelt. Tips om gode burløsninger eller biler?

Skrevet

Usikker på størrelse på bur da, men jeg mener at en eldre Toyota Rav er en av SUVene med god plass i bredden og høyden. 

  • Like 1
Skrevet

Som @LinLnevner så har eldre RAV4 bedre plass i bredden enn mange nye SUVer, men må opp på den karossen som 2008 modellen osv har (de eldre enn det igjen var mindre). Jeg hadde selv variocage dobbelt XXL i min, vil du se bilder så kan du søke opp tråden "vis meg din løsning med hundebur i bil" og se blant de siste sidene der :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...