Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ormekur er vel reseptbelagt, så på voksne dyr så gis det kun om det er mistanke om orm el om en finner orm i avføring (Vet. må kontaktes). Så nei, har ikke liggende noe, og det gis ikke forebyggende. 

Skrevet
3 timer siden, Rut skrev:

Skal valper ha ormkur da?

Valpen får ormekur hos oppretter flere ganger før 8 ukers alder. Etter det så er det vel én el to ganger til, sammen med vaksine. Dette er det veterinær som gir. Valpen har gjerne eget 'helsekort/bok' (følger som oftest med når du kjøper valp), der står det oppført navn, rase, id-nummer, hvilke type vaksiner og ormekur den har fått, og når den skal ha neste vaksine. De fleste klinikker, både private og Anicura og Evidensia, har informasjon på nett om når hunden skal ha vaksiner og ormekur. 

Skrevet
På 2/22/2022 at 6:10 PM, Rut skrev:

Jeg har tre hunder. Er det da større sjanse på at valpen da smitter de andre hundene i flokken? Hvis valpen har orm.

Hvis valpen har påvist orm, så kan dette smittes til andre hunder i husholdningen, ja. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...