Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
2 timer siden, Kami skrev:

Hei, Bor i første etasje og har en mellom stor hund så lurer på om noen har et bra tips til å gjerde inn platting?

Det hadde hjulpet veldig med et bilde av plattingen.

Skrevet

Kommer an på hva slags løsning du ser for deg? Permanent, midlertidig, hvor høyt og sikkert/solid det må være? Jeg hadde en midlertidig løsning før det faste gjerdet ble ferdig, sauegjerde med påler. Det er ikke det sikreste, og må strammes jevnt og trutt, men fant en variant jeg synes sto relativt godt da den hadde dobbel fot (https://www.bole.no/elnet-sau-gallagher-90-cm-50-m-dubbel-fot). Nå har jeg gjerdenetting festet i staurer som er slått ned i gresset. 

Ang fast gjerde så må du nesten finne ut av hvordan du vil det skal se ut, netting, tre. Hvis du søker litt så finnes det gjerder som selges i deler, levegger, bambuspinner på rull, så trenger man "bare" feste det til noen gjerdepinner.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
    • Australsk shepherd av arbeidslinjer er nok like aktiv og krevende sånn sett, men jeg tror nok en chodsky er mer krevende mentalt likevel. 
    • Aussie. Ja tenkte på uheldig gemytt som oftest ses og høres som aggresjon. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...