Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Noen her inne som har etterutdannet seg innen dyreassistert terapi, evt kjenner noen som har det?

Har sett på utdanningen til NMBU og dyrebar omsorg(den de samarbeider på) og det er veldig relevant for hvilken retning jeg vil bevege meg karrieremessig, men vil gjerne høre folks erfaringer! 

Skrevet

Hei

Jeg skal gå det nå i høst og gleder meg masse =) De fleste jeg kjenner som har det fra før har tatt det fordi de synes det høres spennende ut, ikke for å bruke det yrkesaktivt. Men jeg kjenner også noen spesialpedagoger som har det og bruker hund i skolen og noen som har det og har synes det var nyttig når de har besøkshund. 

I Stavanger er det i alle fall en bedrift som driver bare med dette, Dyrebar omsorg. Går sikkert ann å slå av en prat med dem om det er noe du lurer på. 

Lykke til=)

Skrevet

Jeg har gått introduserings kurset, og det er kjempe kjekt å ha! Uavhengig av om man skal gå videre eller ikke, synes jeg det var veldig nyttig og lærerikt. Mitt tips er å ta eksamen uansett, fordi hvis man ikke tar eksamen kan man dessverre ikke ta videre kurs. Jeg tok ikke eksamen og angrer meg ihjel... Men kurset anbefales uansett! Super dyktige og hyggelige "lærere" og.

Skrevet
På 9/6/2021 at 11:55 AM, Berit_Narook skrev:

Hei

Jeg skal gå det nå i høst og gleder meg masse ? De fleste jeg kjenner som har det fra før har tatt det fordi de synes det høres spennende ut, ikke for å bruke det yrkesaktivt. Men jeg kjenner også noen spesialpedagoger som har det og bruker hund i skolen og noen som har det og har synes det var nyttig når de har besøkshund. 

I Stavanger er det i alle fall en bedrift som driver bare med dette, Dyrebar omsorg. Går sikkert ann å slå av en prat med dem om det er noe du lurer på. 

Lykke til=)

Er dyrebar omsorg i samarbeid med NMBU på Ås jeg har sett på:) Er selv ferdig vernepleier i 2022 og ønsker å drive med dyreassistert terapi med både hund og hest i fremtiden, så det ser jo veldig relevant og spennende ut! 

Skrevet
På 9/6/2021 at 12:43 PM, Lansti skrev:

Jeg har gått introduserings kurset, og det er kjempe kjekt å ha! Uavhengig av om man skal gå videre eller ikke, synes jeg det var veldig nyttig og lærerikt. Mitt tips er å ta eksamen uansett, fordi hvis man ikke tar eksamen kan man dessverre ikke ta videre kurs. Jeg tok ikke eksamen og angrer meg ihjel... Men kurset anbefales uansett! Super dyktige og hyggelige "lærere" og.

Men kan man ta eksamen etter introkurs? Så bra at din erfaring er så bra! Og så bra at de som arrangerer er flinke!

Skrevet
4 timer siden, Frk.J skrev:

Men kan man ta eksamen etter introkurs? Så bra at din erfaring er så bra! Og så bra at de som arrangerer er flinke!

Ja, bare en godkjent/ikke godkjent eksamen. Den er valgfri, men man må ta den for å kunne fortsette videre kurs ?

Skrevet
10 minutter siden, Lansti skrev:

Ja, bare en godkjent/ikke godkjent eksamen. Den er valgfri, men man må ta den for å kunne fortsette videre kurs ?

ahaa, skjlnner ! Takk for at du deler dine erfaringer! 

Skrevet
På 9/16/2021 at 11:32 AM, Poter skrev:

Kjenner flere som har tatt den og nå bruker hund i jobben sin. Jeg skal ta kurset kommende vårsemester?

Takk for svar! Har et godt inntrykk av dem, så kanskje det blir det på meg også etterhvert! 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...