Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nei, det er ikke noe slikt register i Norge. Om man finner en løshund kan man scanne chipen for å se om den er registrert med eier i Dyreidentitet, men privatpersoner har ikke mulighet for å søke i registeret.

  • Thanks 1
Skrevet
8 hours ago, maysofie said:

Om det er en registrert border collie man skal sjekke opp, kan det søkes på navn, postnummer osv. i raseklubben register. 

Har de lov til det? Da må isåfall hver enkelt gi samtykke til at informasjonen deres kan være offentlig?

  • Like 1
Skrevet
16 timer siden, simira skrev:

Nei, det er ikke noe slikt register i Norge. Om man finner en løshund kan man scanne chipen for å se om den er registrert med eier i Dyreidentitet, men privatpersoner har ikke mulighet for å søke i registeret.

Alle kan vell søke opp i dyreidentitet? Jeg kan hvertfall søke opp mine hunder, og mine venners hunder så lenge man har idnummeret.

Skrevet
1 hour ago, SaraSL said:

Alle kan vell søke opp i dyreidentitet? Jeg kan hvertfall søke opp mine hunder, og mine venners hunder så lenge man har idnummeret.

Du kan ikke søke på "Hans Olsen" for å se om han har hund, eller hvilke.

  • Like 1
Skrevet
8 timer siden, simira skrev:

Har de lov til det? Da må isåfall hver enkelt gi samtykke til at informasjonen deres kan være offentlig?

Du, det veit jeg ikke, det har jeg også reagert på. Programmet er hundgammelt fra tiden før personvern, all informasjon innhentes fra NKK. Men det er iallefall slik systemet virker per i dag, og det passer meg i grunnen godt :lol:

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...