Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en haltende hund. Dyrlegen mente jeg burde reise til Oslo for å ta røntgen av hunden? Bare hvis jeg ønsket det. Er det noen som har gjort det? Erfaringer?

Er det noe vits i å ta røntgen av hund hvis det ikke er noen behandlings form senere?

Skrevet

Veterinærhøgskolen på Ås har antageligvis det beste utstyret. Ellers kan jeg selv anbefale Evidensia Grorud dyreklinikk, de er dyre, men er gode på det meste. Har vært der for second opionion på begge mine hunder vet et par tilfeller.

Oslo dyresykehus skal være bra og oppdatert, jeg har ikke super erfaring med dem selv, men det er en del år siden. Har hørt mye bra om dem ellers.

  • Like 1
Skrevet

De største dyresykehusene har nok det mest oppdaterte utstyret, men har røntget på Asker dyreklinikk selv for å utelukke innvendig skade i pote. Er det mistanke om noe som ikke er helt forbigående er det viktig å undersøke det når det plager hunden. Høyst sannsynlig er det noe behandling som kan tilbys dersom de finner noe. 

  • Like 1
Skrevet (endret)

Jeg tror at hunden skulle ta enten CT eller MR i Oslo.

De har allerede tatt røntgen. De så noe på røntgen men de var ikke sikre på om det var grunnen til at hun halter.

Det er musklene foran der beinet henger sammen som gjør vondt. Hun får fortsatt smertestillende og skal holdes mest mulig i ro.

Endret av Linnea
Skrevet

Det enkleste er nok å ringe dyreklinikken direkte, både den du vil bruke, og den du har brukt for å få en skriftlig beskrivelse av hva som bør sjekkes.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...