Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Skal bygge dobbetgulv i en varebil slik at jeg får plass til alt hundeutstyret...

Er det noen som har bygd dobbelt gulv til varebil selv, da med uttrekkbare skuffer? Noen som har en god bygge oppskrift?

bilder?

(Er ikke interessert i andre forslag enn dobbeltgulv) 

legger ved et inspirasjonsbilde av proff løsning...

 

84DD89AD-9805-4DB9-A47E-56F3181F2EFC.jpeg

Skrevet
Akkurat nå, simira skrev:

Du kan jo ta en titt her, selv om mange ikke er aktive lengre:

 

Ja, den har jeg sett. Men der er det burløsninger, det er ikke det jeg trenger hjelp til...

Skrevet

jeg har kurver fra IKEA under gulvet på min bil. Del ett slikt stativ med kurver, skrudd de fast i karmer av tre og vips har man meget billige kurver. Men skulle gjerne hatt slikt som på bildet ditt- kan jo sikkert være mulig å få tak i slike brukt, men koster vel endel uansett

Skrevet

De selger en del av disse proffe løsningene brukt på finn, bare et tips. 

Ellers tror jeg hadde satt opp noen pinner(hva er vel et bedre ord på det?) og lagt over en stokk, enten på høyde med hjulbuen inni, eller lavere alt etter som. Fått tak i ei HDF/MDF plate og plassert oppå. Muligens avstivet på midten. 

Under der hadde jeg plassert slike bokser med lokk og hjul, og laget til en stopper bak slik at de ikke triller innover. 1641756523_Utennavn.jpg.635edbaeefb821af2fd48ae6cc4f35c6.jpg

Skrevet

Jo, er fullt klar over at de selges en del på Finn. Men jeg spurte om tips, til de som har bygd selv.

skal ha uttrekkbare skuffer. Så hadde vært fint med erfaringer fra andre før man begynner og bygge

Skrevet

Jeg har hjemmebygget opphevet gulv i min varebil. Det ble bygget en kraftig ramme med fastskrudd finérplate oppå. Alt sammen er festet til bilens originale lastekroker. Laget "skinner" til skuffer (murdunk fra Biltema). Simpelt, men fungerer veldig godt. Fastlimt gummimatte på toppen. Hatt denne løsningen nå i 3 år, og jeg er veldig fornøyd :) 

61DB5DBA-5A1F-46C1-92DE-9CF3A73D835B.thumb.jpeg.91756b8a0fd72281dfe438a07122ec42.jpeg

B5B851DE-3D90-405B-86FD-DE464E032851.thumb.jpeg.c78581f91403f0efdc4fc0171c0c446a.jpeg

4E2D62B8-C4A8-43DB-BD36-45B32C896A84.thumb.jpeg.a22951fbc109490d8c25e98a99f6c196.jpeg

4BBDEE87-C2BA-4C98-9EE0-9EFB02E9B5CA.thumb.jpeg.f6e0e7337fbead9839ca40c90b2cf6f5.jpeg

9F627513-79A2-4F82-A50B-CE2757A11F86.thumb.jpeg.d571a4f957f54537008d7c07adccbbe0.jpeg

898F9DA3-D673-4134-96B9-A2AFDA570E86.thumb.jpeg.f72cda38e70933040ec8edb212627b74.jpeg

  • Like 2
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Skrevet
On 3/22/2020 at 3:25 PM, r.johannesen said:

Ble at jeg fant skuffer på Finn som var rimelige.

monterte plate i bunn, skuffene også plate på toppen.

 

D2601621-F7FC-43CF-A08C-F493B87CEFDB.jpeg

90BF3158-929E-4C2A-A997-D7C9C045D7C8.jpeg

5A335B9B-5BA7-41C3-9857-41BA88004B69.jpeg

Det ble skikkelig flott!
Hva søkte du etter for å finne slikt på finn? Og hva heter platene du har brukt? 

  • 2 years later...
Skrevet (endret)

Kan du låse de skuffene også? Så litt sånn ut!

EDIT: oi, denne var vist gammel. Jaja sånn går det. :lol: 

Endret av Rocket

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...