Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nettopp kjøpt en liten kasse, Og hivd oppi alt mulig tenkelig til førstehjelp til hund og menneske ? 

Det jeg lurer litt på, er hva har du i din kasse? Hva er din favoritt? 

Selv har jeg forskjellig utstyr, alt fra vanlig sokker til mennesker, sokker til hund, binders, plaster, barbermaskin, sakser, lim, honningsalve, kompress etc etc. ?Jeg har rett og slett litt diverse, noe vil jeg nok aldri bruke tror jeg, men bedre og være på den sikre siden ? legger inn oppdaterte bilder når jeg får somla meg til og ta nye bilder ?IMG_20191123_183220_706.thumb.jpg.3f3613531e16ec8708bb5329e279a16a.jpgIMG_20191121_145656_132.thumb.jpg.c621857d123c090e2c389075a990e801.jpgIMG_20191121_145656_149.thumb.jpg.83a9dd07b50fd341f598a05a440ebc4e.jpg

 

 

Skrevet

I bilen har jeg et lite førstehjelpsskrin fra AniCura, ganske standard innhold + at jeg har chipleser oppi der :lol: Liker veldig godt at skrinet er så lite og kompakt, så det er veldig greit å hive i sekken når man skal på langtur, samtidig som det inneholder det mest nødvendige.

skrin1.jpg

skrin2.jpg

Hjemme har jeg et helt vanlig ferdig sammensatt skrin fra Norsk Folkehjelp, men jeg må innrømme at jeg aldri har åpnet det så jeg aner ikke hva som er oppi der :lol: 

Skrevet
11 timer siden, Wilhelmina skrev:

I bilen har jeg et lite førstehjelpsskrin fra AniCura, ganske standard innhold + at jeg har chipleser oppi der :lol: Liker veldig godt at skrinet er så lite og kompakt, så det er veldig greit å hive i sekken når man skal på langtur, samtidig som det inneholder det mest nødvendige.

skrin1.jpg

skrin2.jpg

Hjemme har jeg et helt vanlig ferdig sammensatt skrin fra Norsk Folkehjelp, men jeg må innrømme at jeg aldri har åpnet det så jeg aner ikke hva som er oppi der :lol: 

Oii, får man kjøpt disse hos Anicura? Med chipleser? Hadde jo vært genialt og hatt ? Det så jo veldig greit ut og ha i f. Eks bilen, den jeg har er jo ei diger kasse... ??

Skrevet
10 hours ago, LinsorCollie said:

Oii, får man kjøpt disse hos Anicura? Med chipleser? Hadde jo vært genialt og hatt ? Det så jo veldig greit ut og ha i f. Eks bilen, den jeg har er jo ei diger kasse... ??

Chipleser følger ikke med dessverre, den har jeg bestilt fra Kina ;) 

Skrevet

Vi har et lite førstehjelpsskrin som er kjøpt på apoteket som skal inneholde det viktigste. Der er det plaster, sterile bandasjer, tupfere til å rense sår, renseservietter med klorhexidin på, engangshansker, redningsteppe i folie og en liten saks. 

I tillegg til innholdet som fulgte med der har jeg lagt til saltvann, en flaske med klorhexidin, selvklebende bandasje, medisinsk kull, potesokker, pinsett, flåttfjerner og vanlig sportstape. På sommerhalvåret har Mio to piller med prednisolon festet i halsbåndet, ikke til bruk ved hoggormbitt, men om han f.eks. skulle finne på å rote seg borti et vepsebol. 

Det tar ikke veldig stor plass til sammen, og jeg prøver å huske å ta det med på alle turer som er mer enn type en time hjemmefra. Det som er størst og tyngst er nok kanskje sportstapen, men det tør jeg ikke å gå lengre turer uten :icon_confused:

Skrevet
58 minutes ago, LinsorCollie said:

Genialt, burde hatt en sånn ? 

Ja jeg drar ingen steder uten chipleser lengre, etter en litt ubehagelig opplevelse i Sverige der vi skulle delta på et arrangement og arrangørens chipleser ikke fant chippen til frøkna :| Er så mye over diverse landegrenser med henne, så jeg vil være helt sikker på at vi ikke havner i noen ekle situasjoner fordi hun ikke kan identifiseres. Litt småparanoid kanskje, men det får nå så være :teehe:

  • 1 month later...
Skrevet
8 hours ago, Elena Weasly said:

I hvilke veterinærbutikker får man tak i førstehjelpsskrin til hund? Kan man bestille det på nett? Skal veldig snart overta en mindre hund.

Vet Royal Canin har gitt ut i sponsorpremier, men det begynner nok å bli noen år siden. Kjøp skrin til mennesker, og suppler med det som trengs ekstra til hund? Evnt kan du sette sammen ett kit selv :) 

  • 11 months later...
Skrevet (endret)

Drar opp denne igjen! Tenker å kjøpe en slik pussekasse som LinsorCollie har til å ha stående i boden hjemme med førtehjelpssaker i, hvor jeg også tenker å oppbevare eventuelle resepter på makkekur/flåttmiddel etc samt zoolac/canikur og kulltabletter.
Noen flere tips til innhold? 

Endret av Rocket

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...