Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

Er det noen som har erfaring med å hente valp med fly når valpen risikerer å havne på maksgrensen for tillatt vekt?

Har sett litt på data fra andre oppdrettere av rasen som viser at valpene kan bikke 6 kg før 8 uker, og vesken til å ha valpen i har oppgitt vekt 1,75. Er 8kg- grensen absolutt, eller går det i praksis fint selv om vekten f.eks kryper opp til 8,5?

Skrevet

I utgangspunktet er vel grensen absolutt, men som det skrives over er det stor sjanse for at den ikke blir veid. Reglene sier også noe om hvor stor baggen skal være ifht. hunden, men også det er noe som ofte ikke blir overholdt tror jeg. Vil tro at sjansene er gode selv om den bikker over 8 kg., men at du må være forberedt på at det er en risk å ta og i verste fall blir dere ikke sluppet om bord.

Skrevet

Jeg tenker også at jeg ikke ville stappet min 8,5 kg hund i en flybag i en time eller mer. Selv om det teknisk sett er mulig så er det ikke noe komfortabelt for hunden, og man bør ikke satse på at de tillater å ta hunden ut av bagen under flyturen heller.

  • Like 1
Skrevet

Vet om folk som har blitt nektet å ta valpen inn i kabinen. Måtte kjøpe flybur på flyplassen og sende valpen i lasterommet istedenfor. 

Skrevet

Hm, det hørtes jo ikke så greit ut. Valpen blir ikke 8 kg, men det er en risiko for at valp+"bur" bikker 8. Det er snakk om til sammen 3 timer på fly, fra nord til sør. Har svært lite lyst å sende en 8 ukers valp i lasterommet.

Skrevet

En frisk valp tåler helt fint en flytur i lasterommet, så lenge den blir tilvendt buret og har en positiv opplevelse av det (og har sett litt annet enn innsiden av oppdretters stue før avreise, helst). Sørg for mental og fysisk aktivisering før turen, og er sannsynligheten stor for at den sover mesteparten av tiden.

Jeg ville ihvertfall ikke puttet en i grenseland stor hund/valp i en flybag i tre timer, da heller kjørt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...