Gå til innhold
Hundesonen.no

Torneryds Wuna


Sofie & Aska
 Share

Recommended Posts

Nå må valpen få seg en egen tråd hun også! Wuna er en svart schäferhund som skal bli redningshund når hun blir stor, forhåpentligvis trippelgodkjent! Det er i hvertfal målet! 

Torsdag 25 April kom jeg frem til Sverige og det var meningen vi skulle vært hjemme i går. Men vi havna midt i streiken til SAS og endte med å være på reise fra 06 om morgenen til 01 natt til idag. Det endte med at det ble satt opp buss fra Stockholm til Oslo. Dette til tross, så har alt gått kjempebra! Wuna virker som en helt perfekt liten valp! Jeg tror vi kommer til å få det helt topp sammen! Nå er vi på hotell på Gardermoen og blir her ei natt til før vi kommer oss hjem med Widerøe i morgen. Wuna har fått masse miljøtrening ihvertfal! Var godt med en roligere dag idag, og så gleder jeg meg masse til å komme hjem med henne i morgen, to dager forsinket. Min lillesøster er på besøk (hun fløy Norwegian) så ser frem til å kose oss hjemme før hun må dra tilbake til Oslo. 

Jeg er så glad for å ha fått henne hjem, og ikke minst for at jeg var så heldig å få kjøpe denne valpen, som var eneste tispen i kullet. Et veldig sterkt kull hvor hun på ingen ting sto tilbake for brødrene sine. I kullet er det tre som skal bli politihund og tre som skal bli redningshund, blir spennende å følge brødrene også!

 

F47EE597-F2F6-4ABA-A465-7E8396CC092D.jpeg

7E28F3E4-856C-49C7-9C7F-1A7B28CF6CFF.jpeg

72C80005-AAFF-4BBB-9AC0-806C83D8E74C.jpeg

0248C9C2-83E1-4E42-BA76-37C990B08E74.jpeg

99771CCD-BA99-44B9-BDD9-7E8192237739.jpeg

93809B60-070E-462B-8161-AA64382A8D8A.jpeg

9857A5EB-1DA1-4E11-A059-0A8D25FAE5E1.jpeg

BEACEEAA-CE1A-4668-A27D-BD6C5B90545E.jpeg

26711283-3D3F-4F72-9F03-3673008A2FD8.jpeg

  • Like 17
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wuna prøver sin fremtidige arbeidsuniform! På torsdag fikk hun prøve seg på sitt første overvær etter figuranter i terreng, og sitt tredje overvær noen sinne. Hun viser stor figurantinteress

Nå må valpen få seg en egen tråd hun også! Wuna er en svart schäferhund som skal bli redningshund når hun blir stor, forhåpentligvis trippelgodkjent! Det er i hvertfal målet!  Torsdag 25 April ko

Wuna har lært seg frysmarkering!

Posted Images

Akkurat nå, Miloficent skrev:

Så utrolig skjønn:wub: Når dere sover på hotell, hvordan har du da gjort det i forhold til renslighet/tissing? Ser jo for meg at det kan bli litt styr med inn og ut av hotellrom, heis, så utenfor å finne egnet sted å tisse. Spørs jo selvfølgelig litt på hotellet men:P

Hm har faktisk ikke tisset inne en eneste gang! Bærer henne i gangen siden det er teppegulv, tar heisen ned og går ut på plenen. 

Endret av Sofie & Aska
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 4/28/2019 at 11:04 AM, MarieR skrev:

Så fin hun er! :wub: 

 

På 4/28/2019 at 11:26 AM, MegaMarie skrev:

Gratulerer :D Hun ser skikkelig herlig ut ?

 

På 4/28/2019 at 12:20 PM, Tyttebæra skrev:

Gratulerer med flott schäferfrøken! :wub: Blir gøy å følge dere videre. :)

Takk! Er selvfølgelig hjertens enig! ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun er så herlig ☺️

Er overrasket over hvor kosen og god hun er. Min forrige hund var ikke sånn som valp, hun likte ikke kos og prøvde å vri seg laus når man holdt henne. Håper på en skikkelig kosehund! Tror det er oppveksten hos oppdretterne som har veldig mye å si her. Hun er masse håndtert fra hun var bitteliten. Aska fikk ikke like mye oppmerksomhet hos oppdretterne. 

Hun virker å ha en fin porsjon kamplyst og byttedrift, akkurat som oppdretterne sa. Vi lekutvikler med en saueskinnleke når hun er i hyper-humør. 

Lillesøsteren min på bildene. Hun er på besøk og barnevakt mens jeg er på jobb.

81A9C51B-B9A4-4F1E-8E06-AD862BB29AA6.jpeg

0B42E1AD-DA1E-4B36-9ED0-C327CA300F90.jpeg

4B10E059-AC87-40EC-A509-DFC797ADD540.jpeg

3C0C853C-7237-4A16-95BB-78E972793D74.jpeg

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Igår kjørte vi tur-retur Evenes for å kjøre lillesøsteren min til flyplassen og fikk dermed en del trening på å sitte i bilburet. Hun taklet det kjempefint og la seg fort til å sove. Når hun først sover sover hun så godt at hun ikke våkner når vi stopper og går ut av bilen og liknende

Hun sovner også på fanget.

B434BB61-4C16-4B6F-A7E0-93BBD3D63EF3.jpeg

14FF7A8D-FD90-4C9B-8D9F-3004A02C7CFD.jpeg

D0756E36-EFBD-4093-8184-36E5AE314304.jpeg

38BA4579-4D0E-4A07-BF4A-A13EF43F8AAE.jpeg

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Igår tok Wuna katten med seg til dyrlegen så han kunne få vaksine av søsteren min. Det er helt sprøtt hvor fort de ble venner. De leker kjempefint sammen og er helt trygge på hverandre. 

Etterpå ble Wuna med i stallen og fjøset og taklet miljøet bra!

Pixel veide 4 kg og har dermed gått opp en halv kilo siden han ble kastert for ca 3 uker siden. Wuna veide 7,4 kg.

 

DA6403C2-5AC4-4C19-901F-AC21B0BC5080.jpeg

85BBBFE5-6D5E-4AFF-9DD3-109214F6DD4B.jpeg

B152C41E-19D1-4D5B-82F0-7B2ABCE2747C.jpeg

9541C067-93AC-43BE-A0CD-8B2A6D46C57B.jpeg

66E430E0-E634-47E6-9260-43D89412EA2D.jpeg

BB5F457C-5CAF-46A9-854D-149D3C7FEFD3.jpeg

Endret av Sofie & Aska
  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Wuna prøver sin fremtidige arbeidsuniform!
På torsdag fikk hun prøve seg på sitt første overvær etter figuranter i terreng, og sitt tredje overvær noen sinne. Hun viser stor figurantinteresse og selvstendighet allerede, og nølte ikke et sekund da hun fikk folk i nesa!
 

IMG_4413.jpg

IMG_4416.jpg

  • Like 19
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 5/23/2019 at 12:30 AM, Ravensburger skrev:

Hvordan lærer du inn frysmarkering ? 

Utrolig fin hund! ?

Takk! Jeg har brukt klikker og belønner med å kaste godbitene rett ned der hvor gjenstanden er. Tror det finnes folk som har skrevet nærmere forklaring hvis du googler det. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...