Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå som tursesongen nærmer seg ser jeg for meg å anskaffe et turbelte. Jeg har fra før av et polstret belte, med rar krok, men synes hele beltet er veldig stivt og har opplevd at båndet hopper av kroken. Den siste biten kan jeg IKKE risikere.

Har sett litt på Non-Stop og Baggen belter, men føler det er en jungel der ute. Formålet er å gå med hendene fri og hunden i et litt langt bånd(gjerne med strikk).

Tips? Hva er dere fornøyde med?

Skrevet

Hvis det er veldig viktig at båndet ikke hopper av, kan det være lurt med en ekstra karabinkrok som sikring, mellom båndet og en annen del av beltet enn der festet sitter. Har opplevd at festet på beltet åpner seg. Jeg har et dårlig belte selv, men har ikke hund som drar, så der kan jeg ikke hjelpe (beltet mitt er fra kennel), men jeg er veldig fornøyd med mitt strikkbånd fra Zero DC. Har også ett fra NonStop, som har strikk hele veien, og det synes jeg er verre å holde igjen om noe skjer. 

Skrevet

Har et fra Norsk hundeutstyr som jeg er VELDIG fornøyd med, men finner det ikke igjen på nett nå (jeg kjøpte på utstilling). Uansett, selv om spenna skulle gå opp (noe jeg aldri har opplevd) så er det en strikk foran på beltet (der hundebåndet er festet, for demping) så det vil forsåvidt fortsatt henge løst rundt meg.

Når det er sagt, det BØR være en nødavkobler på båndet til hunden. Den på mitt belte ville aldri gått opp av seg selv, men kan lett utløses hvis det skulle skje noe og hunden setter seg fast, enten det er i passerende skiløper, annen hund, eller hva det skulle være. Men jeg er enig i at denne metallkroken som er på noen belter ikke er nok.

Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med baggen belte til frøken trekkglad gordon setter?Etter at festet for bånd åpnet seg kjøpte jeg en slik?

A4752892-C091-4D65-91E9-CDA44499FF1A.jpeg

Skrevet

Løpebeltet til Non Stop , det er lett , man merker ikke at man har det på. Ring til å feste kobbel i . Veldig fornøyd men jeg liker ikke Baggen typen belter...

Skrevet

Takk for svar dere!

Har i alle fall sett at Non Stop har "dobbel" sikring, en krok og en løkke man eventuelt først kan tre den gjennom. Må være noe sånn jeg trenger.

 

Skrevet

På det nye skikjører beltet har de  den aller beste kroken , skjøtekrok eller hva det heter men det er et veldig dyrt belte . På løpebeltet er det en ring fremme så da trenger du krok i begge ender på kobbel men det er jo fint om ting ikke får løsne

Skrevet
3 timer siden, yurij skrev:

På det nye skikjører beltet har de  den aller beste kroken , skjøtekrok eller hva det heter men det er et veldig dyrt belte . På løpebeltet er det en ring fremme så da trenger du krok i begge ender på kobbel men det er jo fint om ting ikke får løsne

Ja, kikket på nettsiden nå. Trekking belt har jo krok og ring da, og sikkert noe rimeligere enn de med sånn fancy krok :P

Skrevet
På 3/1/2019 at 9:54 PM, phlegm skrev:

Den fancy kroken på det skikjørebeltet kan kjøpes utenom og brukes på løpebeltet :) Det er sånn quick release krok.

Blir mye koblinger og ekstra vekt . Kroken koster 60 kr på Biltema og kan lett settes på feks Baggen . Men løpebeltet til Non Stop med ring må man ha en ekstra kobling og det blir mye skrangleverk. 

Skrevet

Har tidligere hatt Baggen Villmark, og har nå Baggen Race. 
Jeg kommer nok til å fortsette å bruke Baggen, da jeg er veldig fornøyd med utformingen av beltet, samt at de har vært elskelige nok til å lage meg et tykkere strikk (det trengs ? så de laga X3 til meg, altså tre strikk).
Denne typen service er så glimrende at jeg har ikke ord!
Jeg har forkasta hurtigutløseren deres, og satt på båtsvivel og låsbar karabinkrok for å slippe å miste hundene ? 
Men igjen... skjer neppe om hunden ikke monstertrekker. 
Har testa Kennel, men det funka IKKE ifht hvor mye mine hunder trekker. 
 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...