Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

https://www.vg.no/spesial/2018/nettets-gapestokk/?utm_source=vgfront&utm_content=row-1

"Marit Forbord ble hengt ut etter at hun som grenseveterinær i Mattilsynet avviste Underberge da han forsøkte å ta med seg fire valper med manglende vaksiner inn til Norge" 

....

"Ann Kristin ble hengt ut etter at hun som saksbehandler i Finn.no avviste Underberges annonse med importerte hunder, med henvisning til Finns regelverk." 

Kan flyttes dersom det er feil kategori, men ettersom at han er oppdretter på Staff og Dogo så la jeg den her. 

 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Skrevet

Ja, leste den artikkelen. Skikkelig godgutt det der! Akkurat den typen man ønsker skal omgi seg med staffer og dogoer. Løp og kjøp! :s

Likte spesielt godt hans tilsvar til hvorfor han angrep Forbord:

Sitat

Forbord bestemte seg for å sette 4 importerte, friske hundevalper i karantene i lang tid og en av valpene måtte være i karantene i flere måneder og er av den grunn i dag en ødelagt hund. Før i tiden var det forbudt å sette valper i karantene siden valper ikke tåler slikt. De trenger selskap men i karantene er de uten noe kontakt med andre hunder og får av den grunn store psykiske skader. Denne karantenestasjonen, som Forbord sendte valpene til, har vært gjenstand for flere svært negative medieoppslag.

For det er jo en helt naturlig reaksjon å henge ut folk som gjør en viktig jobb for Norge når man med viten og vilje forsøker å importere hunder ulovlig.

Det er ikke en holdbar situasjon at man ikke har internasjonale avtaler på plass for å få fjernet innhold. At wordpress, for eksempel,  krever dom fra amerikansk domstol er rett og slett horribelt. Nok en grunn til å velge sine digitale verktøy med omhu. Litt som med oppdrettere.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...