Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode Facebook grupper om hund og hundetrening?


Smartingen
 Share

Recommended Posts

Aktiviteten på Hundesonen har gått ned litt, flere brukere forsvunnet og færre gode diskusjoner om det som handler hund og hundetrening.

Så noen nevnte at mye foregår nok på Facebook, så da lurer jeg på om noen har noen tips om gode Facebookgrupper som omhandler hund og hundetrening?

Jeg vil bare lære mer :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, Smartingen said:

Aktiviteten på Hundesonen har gått ned litt, flere brukere forsvunnet og færre gode diskusjoner om det som handler hund og hundetrening.

Så noen nevnte at mye foregår nok på Facebook, så da lurer jeg på om noen har noen tips om gode Facebookgrupper som omhandler hund og hundetrening?

Jeg vil bare lære mer :innocent:

vet ikke om noen grupper men om man synes det er lite diskusjoner, så får vi jo heller starte noen da :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Meg skrev:

vet ikke om noen grupper men om man synes det er lite diskusjoner, så får vi jo heller starte noen da :)

Jo for all del, men ikke alltid jeg kommer på noe før jeg leser det. Dessuten er jeg kanskje ikke ute etter å diskutere, men tilegne meg kunnskap og se flere sider av en sak :) Diskuterer ikke for å diskutere liksom :) 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg liker https://www.facebook.com/absolutedogs/  og de åpne undergruppene (1)https://www.facebook.com/groups/610566119052717/,  2)https://www.facebook.com/groups/214490725633880/   3) https://www.facebook.com/groups/prodogtrainer.me/)   . Absolute Dogs har et litt annet syn på hundetrening (fokus på konsepttrening), og er veldig positive/relasjonsskapende og løsningsorienterte. Relativt mye gratisinfo, men det er selvfølgelig business for de, så det er en god del innsalg av både DVD'er og onlinekurs. Jeg har tatt flere av onlinekursene og er med i tilhørende( lukkede) fb-grupper, og selv om ikke alt i onlinekursene nødvendigvis er relevant for meg og mine hunder, så er fokuset og kommunikasjonsformen i gruppene deres (de har mange aktive administratorer) en god motvekt mot all trollingen og kranglingen man lett finner på nett :) Live-sendingene kan bli litt i overkant mye regnbuer, enhjørninger og hjerter for en sindig trønder, men de ansvarlige (Lauren Langman og Tom Mitchell) er høyenergiske og det bærer sendingene preg av :P

Ellers har Leslie McDevitt akkurat nå åpnet fb-gruppen for nettkurset "Reactive to relaxed" for gjennomlesning (koster 25$, kurset er avsluttet, men alt av materiale ligger der i 1 år fremover) - påmeldig via https://www.facebook.com/groups/298300721554/

Dr Ian Dunbar har en fb-gruppe for de som er abonnenter på DunbarAcademy (20$ per mnd, da har du tilgang på alt han har laget, også det gamle som han ikke nødvendigvis er heeeeelt enig i nå lenger) - https://www.facebook.com/groups/1301213286652522/  Det er ikke veldig mye aktivitet der, men Dunbar-gjengen har "live-sendinger" innimellom.

Om du er interessert i beriket miljø, så har denne fb-gruppa mange dedikerte bidragsytere: https://www.facebook.com/groups/canineenrichment/?ref=group_browse_new

Denne gruppa har faglig kompetente administratorer som gjerne låser tråder for å få svart godt nok selv senere,  https://www.facebook.com/groups/664027960470508/?ref=group_browse_new  

Og så har Susan Garrett en åpen fb-gruppe som hun bruker for å selge inn div kurs, men det er en del aktivitet der også ellers: https://www.facebook.com/groups/freedogtrainingworkshop/?ref=group_browse_new 

 Har dessverre ikke tips om norske fb-grupper med gode diskusjoner, men håper en av de over kan gi deg nyttig underholdning :) 

  • Thanks 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg følger aktivt med på "hun om hund", synes det er et veldig sunt hundehold (men er som alle andre litt uenig i enkelte deler :P ). Ellers er "moderne hundetrening" en fin gruppe for diskusjoner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...