Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode Facebook grupper om hund og hundetrening?


Recommended Posts

Skrevet

Aktiviteten på Hundesonen har gått ned litt, flere brukere forsvunnet og færre gode diskusjoner om det som handler hund og hundetrening.

Så noen nevnte at mye foregår nok på Facebook, så da lurer jeg på om noen har noen tips om gode Facebookgrupper som omhandler hund og hundetrening?

Jeg vil bare lære mer :innocent:

Skrevet
Just now, Smartingen said:

Aktiviteten på Hundesonen har gått ned litt, flere brukere forsvunnet og færre gode diskusjoner om det som handler hund og hundetrening.

Så noen nevnte at mye foregår nok på Facebook, så da lurer jeg på om noen har noen tips om gode Facebookgrupper som omhandler hund og hundetrening?

Jeg vil bare lære mer :innocent:

vet ikke om noen grupper men om man synes det er lite diskusjoner, så får vi jo heller starte noen da :)

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Meg skrev:

vet ikke om noen grupper men om man synes det er lite diskusjoner, så får vi jo heller starte noen da :)

Jo for all del, men ikke alltid jeg kommer på noe før jeg leser det. Dessuten er jeg kanskje ikke ute etter å diskutere, men tilegne meg kunnskap og se flere sider av en sak :) Diskuterer ikke for å diskutere liksom :) 

  • Like 1
Skrevet

Jeg liker https://www.facebook.com/absolutedogs/  og de åpne undergruppene (1)https://www.facebook.com/groups/610566119052717/,  2)https://www.facebook.com/groups/214490725633880/   3) https://www.facebook.com/groups/prodogtrainer.me/)   . Absolute Dogs har et litt annet syn på hundetrening (fokus på konsepttrening), og er veldig positive/relasjonsskapende og løsningsorienterte. Relativt mye gratisinfo, men det er selvfølgelig business for de, så det er en god del innsalg av både DVD'er og onlinekurs. Jeg har tatt flere av onlinekursene og er med i tilhørende( lukkede) fb-grupper, og selv om ikke alt i onlinekursene nødvendigvis er relevant for meg og mine hunder, så er fokuset og kommunikasjonsformen i gruppene deres (de har mange aktive administratorer) en god motvekt mot all trollingen og kranglingen man lett finner på nett :) Live-sendingene kan bli litt i overkant mye regnbuer, enhjørninger og hjerter for en sindig trønder, men de ansvarlige (Lauren Langman og Tom Mitchell) er høyenergiske og det bærer sendingene preg av :P

Ellers har Leslie McDevitt akkurat nå åpnet fb-gruppen for nettkurset "Reactive to relaxed" for gjennomlesning (koster 25$, kurset er avsluttet, men alt av materiale ligger der i 1 år fremover) - påmeldig via https://www.facebook.com/groups/298300721554/

Dr Ian Dunbar har en fb-gruppe for de som er abonnenter på DunbarAcademy (20$ per mnd, da har du tilgang på alt han har laget, også det gamle som han ikke nødvendigvis er heeeeelt enig i nå lenger) - https://www.facebook.com/groups/1301213286652522/  Det er ikke veldig mye aktivitet der, men Dunbar-gjengen har "live-sendinger" innimellom.

Om du er interessert i beriket miljø, så har denne fb-gruppa mange dedikerte bidragsytere: https://www.facebook.com/groups/canineenrichment/?ref=group_browse_new

Denne gruppa har faglig kompetente administratorer som gjerne låser tråder for å få svart godt nok selv senere,  https://www.facebook.com/groups/664027960470508/?ref=group_browse_new  

Og så har Susan Garrett en åpen fb-gruppe som hun bruker for å selge inn div kurs, men det er en del aktivitet der også ellers: https://www.facebook.com/groups/freedogtrainingworkshop/?ref=group_browse_new 

 Har dessverre ikke tips om norske fb-grupper med gode diskusjoner, men håper en av de over kan gi deg nyttig underholdning :) 

  • Thanks 1
Skrevet

Jeg følger aktivt med på "hun om hund", synes det er et veldig sunt hundehold (men er som alle andre litt uenig i enkelte deler :P ). Ellers er "moderne hundetrening" en fin gruppe for diskusjoner.

Skrevet

Dogs of Pegasus ? Enormt kunnskapsrik dame som deler mye nyttig info om hundepsykologi/hundespråk samt flokklederkunnskap.

  • Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...