Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da var Whippet nr 2 i hus :D Skulle jo bare ha 1 whippet men slik ble det ikke .. 

Courtborne Luminara  - Elara til vanlig .

Er født 09.01.2018 . å er etter Dam : Multi Ch. Courtborne Hera  & Sire : Multi Ch. Boxing Helenas Kon Adore

 

 

5abf42cc02539_95-..jpg.dabaf617924e9a4ad97d16cf8101d940.jpgDSC_2918.thumb.JPG.ebb320741b93f5e0fc9ecf1be0bc33e0.JPG

5abf42cbc9715_95uke.jpg.11535e00320cfadb6c111da050b0207a.jpgDSC_2951.thumb.JPG.5f27f8bf597fcb1c0f04c3fb15180e09.JPG

  • Like 16
Skrevet
Akkurat nå, AnitaK skrev:

Da var Whippet nr 2 i hus :D Skulle jo bare ha 1 whippet men slik ble det ikke .. 

Courtborne Luminara  - Elara til vanlig .

Er født 09.01.2018 . å er etter Dam : Multi Ch. Courtborne Hera  & Sire : Multi Ch. Boxing Helenas Kon Adore

 

 

5abf42cc02539_95-..jpg.dabaf617924e9a4ad97d16cf8101d940.jpgDSC_2918.thumb.JPG.ebb320741b93f5e0fc9ecf1be0bc33e0.JPG

5abf42cbc9715_95uke.jpg.11535e00320cfadb6c111da050b0207a.jpgDSC_2951.thumb.JPG.5f27f8bf597fcb1c0f04c3fb15180e09.JPG

Søt valp men jeg vet ikke helt hvordan jeg skal si dette til deg..men du ble nok lurt da du kjøpte den første.. Vedlig pen hund men svært raseutypisk..:twitch: ( den til venstre altså) 

  • Haha 7
Skrevet (endret)

hehe ja skikkelig bom kjøp :P nej det er nok maskot'n :dvergpinscher frøkena på 7 år  dette .. 

 

Her er nr 1 : Tiramas Padme Amidala  * Luna * på 4 år 

DSC_0959 (2).JPG

Endret av AnitaK
  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, AnitaK skrev:

hehe ja skikkelig bom kjøp :P nej det er nok maskot'n :dvergpinscher frøkena på 7 år  dette .. 

 

Her er nr 1 : Tiramas Padme Amidala  * Luna * på 4 år 

DSC_0959 (2).JPG

He,he..se der ja, det var mer likt seg! :D

Skrevet
On 2.4.2018 at 9:45 PM, mushi said:

Gøy med lik rase. Hun skal nok få løpt fra seg tenker jeg. :lol:

Ja det tror jeg å .. Hehe..

Skrevet
2 hours ago, sidnajse said:

Så nydelig whipse!:wub: 

Søt genser, hvor er den kjøpt?:ahappy:

Takk :D Det er oppdrettern som har ordnet den .. 

  • 1 month later...
Skrevet (endret)

Denne lille frøkena er ikke så liten lengre -- Snart 5 mnd gammel , 42 cm å alle tennene har falt ut og nye er på vei ..

Fortsatt full av energi å pøbelstreker , men kan ikke klage en ellers veldig grei hund å ha i hus .. 

DSC_3417.thumb.JPG.debdc99dea42321edf366ab95de5ee46.JPGDSC_3422.thumb.JPG.3ec49dbc5cfdb181a27274e8fb8e9431.JPGDSC_3455.thumb.JPG.04331986289cb9536a0afc3dad2f2bb6.JPGDSC_3491.thumb.JPG.cea168f784c48da215fbb7bc4616f085.JPGDSC_3504.thumb.JPG.9d07177381f5ee2789a03c9d528e70f6.JPG

Endret av AnitaK
  • Like 4
Skrevet (endret)
On 6.6.2018 at 7:30 AM, mushi said:

Dumbo. :lol: Veldig søt valp. :D Hvordan var det å gå fra to til tre? Whippser legger man kanskje ikke merke til om du har en eller fire?

Takk .. Er egentlig ikke så stor forskjell syns jeg .Men jeg er jo vant til å ha flere Dvergpinschere..

(Nå har jeg bare 1 da sammen med whippetene)

 Whippet valper er jo ikke akkurat rolige av seg.. så når hun først kom i hus så merka man at man plutselig hadde en til ..

Men  de to andre hundene er 7 å 4 så de er jo voksne og man hadde glemt litt kos det var å ha valp.. 

Men nå som hun har blitt eldre og mer "rolig" så er ikke overgangen fra 2 -3 noe "stress" .. 

Endret av AnitaK
Skrevet

Når man er vant til Dvergpinscher og lyd .. Også får man whippet i hus så er det noe helt annet..  Ting er mye roligere og ikke minst stillere..  Så om man har 1 el flere merkes ikke .. hehe men det er min erfaring.. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...