Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Valpen har brutt seg inn og fått tak i sekken med kattesand. Har sjekket typen vi har og det står at den er ufarlig for dyr og mennesker. Det er imidlertid sånn sand som klumper seg. Vet ikke om han har spist noen mengder av betydning, men vi kontaktet veterinærvakt. Han hadde ikke vært borti det før, men anbefalte oss å gi små doser med mat med olje for å smøre tarmene. Noen som har vært borti det samme og vet om det er stor fare for forstoppelse?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Det blir antagelig som annen sand, bare at den i tillegg suger til seg en del fukt. Sand går greit igjennom systemet, så sant det ikke er mye. Da blokkerer det og må opereres. 

Skrevet

Takk for svar. Ja, vi kommer til å følge med ham. Er det noe vi kan gi ham for å øke sjansen for at det passerer greit hvis han har spist litt, eller er det ikke annet å gjøre enn å følge godt med og håpe det går bra?

Skrevet

Hvor gammel er valpen?

Jeg ville fulgt veldig nøye med, evt. dratt til vet for brekkmiddel. Var det ikke noen her som mista en veldig ung valp som hadde spist kattesand?

Skrevet
Akkurat nå, Pixie skrev:

Hvor gammel er valpen?

Jeg ville fulgt veldig nøye med, evt. dratt til vet for brekkmiddel. Var det ikke noen her som mista en veldig ung valp som hadde spist kattesand?

Uff, blir nervøs av dette, jeg. Vet. var også inne på brekningsmiddel da jeg snakket med ham på tlf, men slo det egentlig fra seg i og med at vi ikke vet akkurat når han evt spiste det og det er ganske lang reiseveg dit. Han mente sanden mest sannsynlig vil ha kommet for langt i systemet. 

Valpen er 12 uker. 

Guest Snusmumrikk
Skrevet
39 minutter siden, Dufus skrev:

Takk for svar. Ja, vi kommer til å følge med ham. Er det noe vi kan gi ham for å øke sjansen for at det passerer greit hvis han har spist litt, eller er det ikke annet å gjøre enn å følge godt med og håpe det går bra?

Renset parafin kan være verdt å gi, men snakk med veterinær først :) 

Skrevet

Valpen har hatt normal avføring både i går kveld og i dag. Håper det betyr at det har gått bra!? Trooor kanskje ikke han har spist noe, annet enn det som har havnet i munnen da han gnagde hull på sekken. Så ikke slik ut på sanden som var sølet ut. 

Skrevet

Klumpesand  er ikke som vanlig sand nei. Har sett at den nærmest blir sement i kontakt med slimhinner. Skikkelig drit å få i seg mao! 

Hvis valpen har normal avføring og matlyst må det ha vært veldig små mengder. 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...