Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er din hund veldig kosete av seg? Elsker den klapp og kos? Hvilken rase er det? Alder? Kjønn?

Har du hatt tidligere hunder som var kosete og hvilke raser?

Skriv om hunden og hundene din"e". Bare morro å lese.

Skrevet

Koda, samojed, 9 måneder elsker kos og klapp. Har alltid elskert å bli klødd, helt siden vi fikk ham:wub: Om morgenene og kveldene er han spesielt kosen. Da kan han finne på å hoppe opp i sengen og legge seg oppå deg for å få kos og oppmerksomhet, og hvis han ikke får det kan man i verte fall få en hund i ansiktet. Han kan godt finne på å sette seg på ansiktet ditt hvis han ikke får kos:shocked: Merkelig hund:P

Første hunden min var blanding av labrador og border collie, men han var ikke veldig begeistret for kos. Litt kos gikk fint, men han var heller av den typen som ville leke hele tiden. Alt for kjedelig å ligge i ro å bli kost med.:teehe:

3C55EFD3-A825-4FD6-BDD3-3C919DB6BEB1.jpeg

B00B5486-9744-4D29-AEE9-7DD5A4DFC9D1.jpeg

  • Like 1
Skrevet

Har en Mops og en Ungarsk Vizlsa. Begge er ekstremt kosete!! Vizslaen fungerer som er "varmesøkende missil", hun søker altså etter kos og varme hele tiden, skal aller helst ligge under dyna/teppet. 

Guest *Kat84*
Skrevet

Sjef, beauceron på 2 år og 7 mnd. 
Elsker kos! I sofaen åler han seg på rygg og presser seg opp i fanget. Sover gjerne med hodet oppå skulderen min. 
Bøyer ryggen i U-formasjon om jeg står oppreist og han vil at jeg skal klø hardt i ribbeina. Hvis jeg går på do setter han seg nesten i fanget! :lol: 

Ja, han er kosete, klengete, og får aldri nok! :lol: 

Skrevet

Skulle ønske jeg hadde en som likte å kose:sleep: det passer henne stort sett bare på morgenen. Da vekker hun meg ved å slikke meg i øret (!), så kryper hun opp å legger seg på brystet mitt. Resten av dagen - not so much...

Skrevet

Har tre tollere, eldstemann er kosegris uten like og kan nesten ikke få nok kos. Elsker å ligge i fanget. Mellomstefrøkna er ingen fan av kos. Hun kan ligge tett inntil oss, men da skal vi helst ikke ta på henne. Av og til er det visst godt å bli klødd da, men da skal det helst være litt røff kløing mens hun får stå i fanget eller noe slikt. Valpen er jo veldig valp, men hun ser ut til å bli en kosegris hun også. Kommer gjerne smygende opp i fanget og elsker å ligge i klynge. 

Skrevet

Har en mittelspitzvalp på 12 uker, som er veldig kosete om morningen men foreløpig ikke så mye ellers. Ikke så glad i sofakos, da han har funnet det hjørnet med mest trekk og kulde, antar han har så mye pels at det er greit å kjøle seg ned. Sofakosen kommer vel etterhvert håper vi her hjemme, selv om vi vet at rasetypisk er ofte tispene mest kosete, så kanskje vi må få oss en tispe når fanten vår blir litt eldre :innocent:

Skrevet
On 30.1.2018 at 11:41 AM, *Kat84* said:

Sjef, beauceron på 2 år og 7 mnd. 
Elsker kos! I sofaen åler han seg på rygg og presser seg opp i fanget. Sover gjerne med hodet oppå skulderen min. 
Bøyer ryggen i U-formasjon om jeg står oppreist og han vil at jeg skal klø hardt i ribbeina. Hvis jeg går på do setter han seg nesten i fanget! :lol: 

Ja, han er kosete, klengete, og får aldri nok! :lol: 

Som å lese om Nova :D

Beauceron, 9,5 mnd gammel. Det går ikke an å kose for nært! Nært er nødvendig. Helst på mors fang, om mor sitter på do gjør ittno! 

Guest *Kat84*
Skrevet
2 timer siden, enna skrev:

Som å lese om Nova :D

Beauceron, 9,5 mnd gammel. Det går ikke an å kose for nært! Nært er nødvendig. Helst på mors fang, om mor sitter på do gjør ittno! 

Stiller hun også seg buet med villskap i blikket for å kose? :lol: 

Dagens dille fra Sjef er å legge hodet sidelengs i fanget mitt når jeg sitter på do. Så kikker han opp på meg mens han logrer så det smeller i dørkarmen :P 

Dette er typisk kveld. Må ligge oppå, og helst skal han kløs samtidig som han ligger der. Slutter jeg så reiser han seg opp. Hvis jeg fortsetter så legger han seg ned igjen. Hvis ikke flytter han seg og sukker. :P 

20180202_183340.thumb.jpg.1f9e03267769991cd35c925c684f21ee.jpg

Aller helst vil han ligge oppå meg. Da ligger han med skuldre og litt brystkasse i fanget med fremlabbene på en side og resten av kroppen på den andre. 
Lapdog er et relativt vidt begrep ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...