Gå til innhold
Hundesonen.no

Korttidsleie med hund i Tromsø. Mulig?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er nyutdannet og har søkt en sesongjobb i Tromsø som er relevant for utdannelsen min, fra mars/april til og med august. Ingen anelse om jeg har sjans på å få den, men i det tenkte scenarioet at jeg faktisk skulle bli tatt inn til intervju og få jobben, så tenker jeg egentlig at jeg blir nødt til å takke nei. Fordi jeg har hund. Jeg drar ikke uten Lotta. Og såvidt jeg har forstått er leiemarkedet i Tromsø så og si umulig om man har hund?

Er det noen som vet noe mer? Er det aktuelt å vurdere stillingen i det hele tatt? Skrekkscenarioet er at jeg takker ja men ikke finner et sted å bo i tide. Hadde vært utrolig kjipt å måtte takke nei til en jobb som kan være viktig for min framtidige karriere fordi jeg har hund. Hadde ikke hatt lyst til å være uten henne der så lenge og jeg har ikke noen jeg vil etterlate henne hos så lenge. Så hun må være med.

Skrevet

Hva med å si ja og så starte arbeidet med å A: finne leilighet som tillater hund. B: legge ut annonse på finn om hundepass. Går ingen av delene innen en gitt dato takker du nei til jobben. 

Skrevet
2 timer siden, mushi skrev:

Hva med å si ja og så starte arbeidet med å A: finne leilighet som tillater hund. B: legge ut annonse på finn om hundepass. Går ingen av delene innen en gitt dato takker du nei til jobben. 

Enig. Det skader jo ikke å prøve :) Du kan være heldig ettersom du skal være her i den perioden mange studenter reiser hjem, så i alle fall fra mai-august burde det ikke være helt håpløst. Ellers ville jeg lagt ut en annonse på facebooksiden til dyrebeskyttelsen Tromsø, der er det noen med dyr som har fått napp vet jeg. Men jeg ville begynt å lete allerede nå.

(Ellers kan jo søte Lotta komme til meg og bo, her er det alltid rom for en søt spaniel :wub: Neida. Joda :whistle:)

Skrevet

Nå kjenner jeg ikke leie markedet i Tromsø. Men ville bare si at det stort sett alltid lønner seg å sette inn annonse på Finn selv. Man når faktisk flere da, fordi det er faktisk en del utleiere som IKKE annonserer på Finn, men heller leter under de som har lagt ut annonse selv. Det var sånn vi fikk leie dette huset vi bor i nå. Denne var aldri annonsert på Finn. Og i følge huseieren vår, hadde hun aldri lagt ut huset på Finn selv. Hun ville heller ringe rundt til folk som selv hadde lagt ut annonse :)

Skrevet

Ville også lagt inn annonse på finn,  det er mange her på sonen som har hatt god effekt av det, jeg gjorde det sist og fikk mange tilslag. Ikke i Tromsø da,men det finnes helt sikkert muligheter der og. Henge opp lapper på nærbutikkene i områder som er aktuelle kam også være en god plan. Ellers tenker jeg, for en periode, hva med å kjøpe/leie/låne(ettersom hvilke muligheter du har) en billig campingvogn? Enten i hele perioden eller som en mellomløsning om du ikke finner annen boplass i tide. Kanskje ikke optimalt, men om jobben er viktig så er det kanskje verdt det?

Skrevet

Vanskelig, ja. Umulig, nei. Du har jo litt tid på seg, så bare begynn så raskt som mulig så er det vel relativt gode muligheter for at det skal ordne seg. Men du kan neppe være for kresen. Har en liten følelse av at det er utleiere som i utgangspunktet ikke er så kresne angående huset sitt som ikke bryr seg så altfor mye om hund. Om du har bil så gjør det jo sjansen større. Håkøya/Eidkjosen/Kaldfjorden på Kvaløya er grei avstand med bil (dog med et lite rushtidsproblem, men det gjelder jo hele Kvaløya). Og på fastlandet nordover ut til Tønsvika nordover eller Ramfjorden sørover. På Tromsøya har jeg av en eller annen grunn truffet mange med hund som leier i Hamna, men det kan være tilfeldig.

Foruten å følge med på/legge ut annonse på finn, så kan du også se på universitetets side for slikt: https://uit.no/tavla/markedsplassen

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...