Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan man selv skrive opp nummeret på ett stort ark på armen mens man stiller ut eller MÅ det være kopi av utstillingsnummeret man får på email? Jeg har jo ikke noe printer eller kopimaskin eller noe som helst. Kun papir og tusj. 

Og å vise bilde på MMS på mobilen tatt fra emailen jeg fikk når man skal inn inngangen på utstillinga?

Skrevet
6 minutter siden, Katharina skrev:

Kan man selv skrive opp nummeret på ett stort ark på armen mens man stiller ut eller MÅ det være kopi av utstillingsnummeret man får på email? Jeg har jo ikke noe printer eller kopimaskin eller noe som helst. Kun papir og tusj. 

Og å vise bilde på MMS på mobilen tatt fra emailen jeg fikk når man skal inn inngangen på utstillinga?

Du kan vise eposten ved inngangen, men så må du gå til sekretariatet og få et startnummer. Korrekt startnummer er bevis på at du har betalt påmeldingen. Om du går inn i ringen med hjemmelaget startnummer skal ringsekretær utvise deg fra ringen og nekte hunden bedømmelse. 

Jeg har heller ikke printer hjemme, og har ofte gått i sekretariatet. Jeg er også autorisert ringsekretær, og har sendt mange til sekretariatet for å få godkjent startnummer. 

  • Like 3
Guest Belgerpia
Skrevet
24 minutes ago, Meg said:

Hvis hunden står i katalogen, er det vel bekreftelse nok på at den er påmeldt og betalt for? 

Nope - nummerlappen skal være bekreftet av arrangør med stempel og signatur - eller orginalt utstedt nummer. Man kan aldri lage nummerlapp selv.

Skrevet
Just now, Belgerpia said:

Nope - nummerlappen skal være bekreftet av arrangør med stempel og signatur - eller orginalt utstedt nummer. Man kan aldri lage nummerlapp selv.

Har selv glemt nummerlapp og da har arrangør bare sagt at jeg kan skrive det på et ark :)

Hunder havner vel ikke i katalogen om påmeldingen ikke er bekreftet? Det trodde jeg gikk helt automatisk...via dogweb. Så det der høres litt smør på flesk-aktig ut? 

Skrevet
Just now, Meg said:

Har selv glemt nummerlapp og da har arrangør bare sagt at jeg kan skrive det på et ark :)

Hunder havner vel ikke i katalogen om påmeldingen ikke er bekreftet? Så det der høres litt smør på flesk-aktig ut?

Om man melder på manuelt så betaler man separat. Ikke alle betaler, og man får da tilsendt en nummerlapp med XX på - selv om hunden er oppført i katalogen.

Skrevet
Just now, Line said:

Om man melder på manuelt så betaler man separat. Ikke alle betaler, og man får da tilsendt en nummerlapp med XX på - selv om hunden er oppført i katalogen.

aha. det forklarer det. takk. 

Skrevet
7 timer siden, QUEST skrev:

Fullstendig OT men da jeg så overskriften tenkte jeg ; 'Jøss..det var ikke særlig PK å omtale samer som 'lapp'..:P

Jeg tenkte på lapphundrasene :-D 

1 time siden, Katharina skrev:

Har de kopimaskin på utstillingene?

Hva skal du med det?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...