Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Evnen til å se det positive i ting, folk som prøver å gjøre noe med ting heller å stå å se på og kritisere der de gjerne ikke løfter en finger selv...

Folk som stiller opp, gjør en innsats og ikke gir opp. Og som kan være hyggelig og positiv selv om ikke alt går deres vei.

  • Like 5
Skrevet

Humor og selvironi er definitivt på 'Topp 10' lista her også! :) Ærlighet ( falske komplimenter og smiger er no,no, BIG TIME! ) At man er trygg på seg selv og står opp for egne meninger, selv om man der og da er alene om dem. Evnen og viljen til å diskutere alt mellom himmel og jord, uten å bli flau eller 'butthurt'. At man kan holde kjeft om ting man har blitt fortalt i fortrolighet.. Bare for p nevne noen egenskaper. 

  • Like 1
Skrevet

Folk med sans for humor og som tåler en spøk, er folk jeg liker å omgås med... Det er viktig at folk jeg omgås med ofte, tåler en spøk, da jeg bruker mye ironi i hverdagen. At folk er snille, empatiske, omsorgsfulle og liker dyr omtrent like mye som meg, er også viktig for meg :)

  • Like 1
Skrevet

Empati og humor er veldig viktig for meg. Omsorg, evnen til å kommunisere, respektfull og må  respektere dyr (og mennesker).

Folk som hele tiden må gjøre noe, og alltid har fryktelig mye energi blir jeg veldig sliten av. Så selvom disse har alle de andre gode tingene jeg liker, så blir jeg rett og slett litt sliten av folk som ikke evner å være i ro. Kan være venner, men kunne nok aldri klart å levd med noen som alltid er høy på livet.

Men når alt kommer til alt, så er det egentlig den følelse som jeg ikke kan beskrive som er den som gjør om jeg faller for en person eller ikke (uavhengig om det er en kjæreste eller venner). Det er en magefølelsen som ikke kan beskrives med ord, men liker jeg noen så har de stort sett de kvalitetene som er viktige for meg.

  • Like 1
Skrevet

Jeg liker folk som har ironi, er litt frekke, rett frem og underholdende. Kan godt være litt skarpe. Og mennesker som bare gjør, den som tar i andre enden og løfter i steden for å stå og trippe,vente og skravle mens du gjør deg ferdig :D 

  • Like 2
Skrevet
2 timer siden, yurij skrev:

 

Jeg liker folk som har ironi, er litt frekke, rett frem og underholdende. Kan godt være litt skarpe. 

 

Signeres! :ahappy:

 

34 minutter siden, Pringlen skrev:

Jaktlyst :ahappy:

Surprise! :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg liker mennesker som har "min type humor" (dvs at man i praksis kan le av alt, ingenting er "off limits"), mennesker som får meg til å le så jeg griner, mennesker som ikke tar seg selv så innmari selvhøytidelig (jeg misliker å være sammen med folk som jeg hele tiden må "passe på" hva jeg sier med, i tilfelle de skulle bli fornærmet), mennesker som er lette å prate med (der praten kan gli enkelt i timesvis, og evt stillheter er bare normale, ikke pinlige), mennesker med en viss intellektuell kapasitet (man kan ha meningsfylte samtaler), mennesker som bryr seg om andre og om dyr (dvs ikke bare tenker på seg selv og sitt hele tiden, men evner å se utenfor sin boble).

  • Like 1
Guest Mira2.0
Skrevet

Evne til å resonnere, trekke linjer, argumentere. Jeg liker mennesker som leser og tenker, det må være mulig å snakke om mer enn forsiden i VG, eller været. Humor er også bra, men er ikke nok. Og mennesker som ikke blir skremt av stillhet, og som er trygge i seg selv. Kunne være direkte, uten å tillegge andre motiver de ikke nødvendigvis har. 

Edit: må ha en respekt for andre som er "i ryggmargen". 

Skrevet
11 minutter siden, Mira2.0 skrev:

Evne til å resonnere, trekke linjer, argumentere. Jeg liker mennesker som leser og tenker, det må være mulig å snakke om mer enn forsiden i VG, eller været. Humor er også bra, men er ikke nok. Og mennesker som ikke blir skremt av stillhet, og som er trygge i seg selv. Kunne være direkte, uten å tillegge andre motiver de ikke nødvendigvis har. 

Edit: må ha en respekt for andre som er "i ryggmargen". 

Jeg likte denne, bra skrevet :ahappy:

  • Like 1
Guest Mira2.0
Skrevet
Akkurat nå, Snoffe skrev:

Jeg likte denne, bra skrevet :ahappy:

Dessverre veldig få som er slik. :/ 

Skrevet
19 minutter siden, Mira2.0 skrev:

Evne til å resonnere, trekke linjer, argumentere. Jeg liker mennesker som leser og tenker, det må være mulig å snakke om mer enn forsiden i VG, eller været. Humor er også bra, men er ikke nok. Og mennesker som ikke blir skremt av stillhet, og som er trygge i seg selv. Kunne være direkte, uten å tillegge andre motiver de ikke nødvendigvis har. 

Edit: må ha en respekt for andre som er "i ryggmargen". 

Likte også denne . :) Akkurat det med å kunne være stille uten å plapre i vei non-stop, er en alt for lite utbredt egenskap.. Sånne som ikke kan holde skravla, får jeg lyst til å ..ehem..klemme litt luft utta.. :P

Skrevet

Jeg liker at folk er ærlige og direkte og ikke "pakker ting inn i bomull". 

Jeg verdsetter logisk tenkning og nysgjerrighet. Å kunne ha interessante samtaler eller diskusjoner, der formålet ikke er å ha rett, men å dele meninger og synspunkt, uten at det er noe negativt å endre standpunkt underveis ettersom nye opplysninger blir fremlagt. Jeg syns det er en veldig positiv egenskap om personers meninger ikke er fastlåste. 

Ikke ha problemer med stillhet, at man ikke nødvendigvis må snakke når man er i hverandres selskap. Det liker jeg.

Jeg setter også veldig pris på personer som tar opp eventuelle problemer eller misforståelser med en gang, slik at det som egentlig er bagateller ikke utvikler seg til noe mer.

I tillegg liker jeg selvsagt å være sammen med personer med tilsvarende interessefelt og humor, det tror jeg de fleste mennesker gjør - det er morsomt å ha det gøy sammen med andre :P

  • Like 1
Skrevet

Viktig med humor, ja! Noe av det viktigste faktisk (hilsen nylig ut av drepende kjedelig forhold)

Ellers: Empati med både dyr og mennesker, solidarisk menneskesyn. Integritet, ryggrad, trygg på seg selv.

Guest Klematis
Skrevet

En viss dybde og evnen til å reflektere er veldig viktig, hvis ikke så sovner jeg fort.

Og humor selvfølgelig. 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...