Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av katter hos Dyrebeskyttelsen :)


Recommended Posts

Skrevet

For et flott initiativ fra deg og så gode bilder du tar! Dette hjelper sikkert en hel del. Jeg syns den helsvarte kattungen var spesielt nydelig. Gleder meg til vi i fremtiden kjøper oss hus med hage, for da blir det nok en kattebestevenn til Ronja :wub:

Skrevet
8 timer siden, Koriander skrev:

For et flott initiativ fra deg og så gode bilder du tar! Dette hjelper sikkert en hel del. Jeg syns den helsvarte kattungen var spesielt nydelig. Gleder meg til vi i fremtiden kjøper oss hus med hage, for da blir det nok en kattebestevenn til Ronja :wub:

Takk :) Synes det er fint å kunne bidra med noe når jeg ikke kan være fosterhjem selv. Jeg merker nå at når jeg er rundt på besøk så er allergien min mot katt såpass ille at jeg nok aldri kan ha katt selv :( Så da får jeg bidra på den måten jeg kan. 

1 time siden, Katharina skrev:

Nydelige katter og bilder.:wub:

Kjempeherlige! Ekstra utfordrende også, å ta bilder av kattunger. De er ofte litt småredde også, så det er ikke så lett å få de til å gjøre som jeg vil, haha :P 

  • 2 months later...
Skrevet (endret)

Ny runde med bilder :) Denne gangen på senteret til DB som de flytta inn i desember. Fine lokaler og rom for kattene, med frivillige som kommer innom og koser med dem samt andre frivillige som tar seg av dem. Disse kattene er i påvente av å komme til fosterhjem. Noen av de var veldig redde, så det tok en del tid før de ble så vant med meg at jeg kunne snike meg forsiktig rundt for å få knipse noen bilder. Noen av de var så redde at det ikke nytta. De kan uansett ikke omplasseres nå, så jeg sa at jeg gjerne kom tilbake for å ta bilder av de når de var litt mer oppkjælte. Jeg synes ikke det er noe greit å ta bilder av katter som er kjemperedde, fordi det bare blir en ekstra påkjenning for de. Noen av de blir også veldig redd for blitzen. Så jeg tok bilder av de jeg kunne :)

Denne her ble det bare dette bilde av. Han var veldig redd og knurra og freste bare man kom i nærheten. Så han skal jeg komme tilbake til når han blir litt tryggere.

I01A5844

 

Denne her brukte de to første timene på å gjemme seg etter at jeg kom. Etter hvert turte han å komme litt ut på gulvet, og med rolige bevegelser og bestikkelse av godbiter fikk jeg tatt noen få bilder av han.

I01A5859

 

I01A5861

 

I01A5862

 

Hun her var en skikkelig linselus og veldig trygg og fin ^^

I01A5863

 

I01A5869

 

I01A5872

 

Han her var også en redd sak som krøp over gulvet når han skulle bevege seg. Han varma litt opp til meg etter hvert og turte å ta godbiter ut av hånda mi :)

I01A5854

 

I01A5856

 

I01A5875

 

I01A5877

 

I01A5878

 

Denne var inne på eget rom med en annen katt fordi de kaster opp blod :( De holdes isolert i tilfelle det er noe smittsomt. Veldig tillitsfull og søt katt ^^

I01A5908

 

I01A5920

 

I01A5935

 

I01A5941

 

I01A5944

 

I01A5948

 

Dette var også en veldig søt og kosete frøken ^^

I01A5904

 

I01A5905

 

...som ikke var den enkleste å få bilde av uten body fordi hun da var opptatt av å vaske og gre pelsen som hun ikke nådde med bodyen på :lol:

I01A5924

 

I01A5953

 

I01A5957

 

Jeg tok også noen bilder av en kanin de har inne. Han hadde et stort rom han kunne boltre seg på :) Det er første gangen jeg har tatt bilde av kanin :P 
 

I01A5895

 

I01A5897

 

I01A5898

 

I01A5901

 

Endret av Sprettballen
  • Like 4
  • Thanks 1
  • 3 months later...
Skrevet

Da har jeg vært og tatt bilder igjen :) Den første kattungen her har fått nytt hjem, men siden DB lager kalender hvert år, så tok jeg bilder av den likevel, så kan kanskje noen av bildene brukes i kalenderen :) De to svarte og hvite kattene har ikke fått nytt hjem. Bildene av de ble ikke sånn kjempebra, for de var litt redde av seg begge to. Så da kan man ikke sette de der det passer, men må bare ta bilder av der de velger å være.

Den røde er en main coon, han bor fast i hjemmet og er ikke til adopsjon, men han er jo så pen at jeg klarer jo ikke la være å ta bilder av han ^^

I01A8112

 

I01A8118

 

I01A8121

 

I01A8126

 

I01A8133

 

I01A8152

 

I01A8175

 

I01A8178

 

I01A8179

 

I01A8180

 

I01A8183

 

I01A8205

 

I01A8206

 

I01A8211

 

I01A8219

 

I01A8201

 

I01A8216

 

 

  • Like 5
  • 1 month later...
Skrevet

Herregud så fine katter alle sammen :wub: Jeg savner de vi hadde i fosterhjem sist. 

Kjempe fint at du bidrar på din måte. Jeg tipper det hjelper veldig på med noen fine bilder av pusene til adopsjon :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Denne søte jenta har hatt en røff start på livet, med både lungebetennelse, orm og lungeorm. Hun var knapt i livet da hun kom til fosterhjemmet. I dag er hun frisk og er en livlig liten frøken på leting etter et nytt hjem :) Litt skeptisk, jeg fikk ikke ta på henne, men hun var ikke så verst som fotomodell, når hun bare ble vant til at jeg krøp rundt på gulvet med den store svarte boksen foran ansiktet.

I01A8838

 

I01A8841

 

I01A8844

 

I01A8857

 

I01A8871

 

I01A8879

 

I01A8886

 

  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

For en tid tilbake var jeg og tok bilder av disse to sjarmerende små ^^ Spesielt den ene var veldig kontaktsøkende og syntes det var helt greit å være fotomodell. De hadde også øvd på å gå med pyntehalsbånd, slik at vi kunne få tatt noen julebilder av de :) 

I01A0078

 

I01A0085

 

I01A0103

 

I01A0115

 

I01A0119

 

I01A0121

 

I01A0123

 

I01A0126

 

I01A0135

 

I01A0137

 

På mandag var jeg og besøkte denne frøkna. Hun synes mennesker er ganske skummelt, men har kommet seg veldig! Etter litt bestikkelser med godbiter og tålmodighet, så fikk jeg klappe henne til slutt. Da jeg kom, så fikk jeg noen advarende slag med labben om jeg kom for nær, så det var veldig kjekt å greie å vinne litt tillit. Jeg bruker alltid litt tid på å prøve å bli kjent med katten, spesielt om de er redde, før jeg tar bilder. Er det litt tryggere på meg, så unngår jeg at de ser så redde ut på bildene. Overraskende nok er det ikke så mange av de som bryr seg om selve kameraet. 

I01A0690

 

I01A0667

 

I01A0657

 

I01A0654

 

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...