Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vår malamute hann på 2 år fikk i sommer noen grå flekker rundt øynene og små rosa prikker/flekker rundt snute og munn.

Han klør ikke på det og virker ikke til å være plaget på noe vis. Trodde først det var insektsbitt eller noe men det forsvinner liksom ikke. Men ser ut til å komme nye i ny å ne.

Noen som aner hva det kan være? Eks underleppa har en liten flekk som har skifta farge fra svart til rosa.

Legger med noen bilder.

20170806_185750.jpg

20170806_185710.jpg

20170806_185643.jpg

Skrevet

Kan det være noe så enkelt som pigmentflekker? Har sett lignende på min hund, ikke akkurat noe jeg løper til veterinæren for, så lenge de ikke forandrer farge eller form :)

Skrevet

Uno har fått noen sånne i sommer han også, men han fikk en liten hevelse som ble en tørr skorpe der flekkene nå sitter. Han har en på nesevingen og en i øyenbrynet som er lette å se, og flere på kroppen jeg bare kan se om jeg deler pelsen. Kom på dem nå bare fordi din har dem på nesa og rundt øynene han også...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...