Gå til innhold
Hundesonen.no

Equigroomer


mushi
 Share

Recommended Posts

Den er fantastisk til mine boxere. Myye bedre enn furminator. Beste børsten jeg har hatt noengang. 

Jeg bestilte første gang direkte fra produsent i Canada var det vel. Kom vel på 300. Inkludert frakt. 

Det er vel egentlig kun et baufilblad i et trestykke. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den er helt super på mine whippeter. Furminator funker ikke på mine, de har for kort pels. Furminatoren har lengre tenner og er skarpere(måtte være forsiktig så jeg ikke skrapte opp huden på schäferen). Equigroomeren har mye kortere tenner og skjærer ikke ned til huden. Funker utrolig bra på drever/beagle blandingen til mamma og mallene til ei venninne. Så er ikke bare kortkort pels den funker på. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt innhabil er jeg nok i denne saken men men. Vi har prøvd den på stort sett alt av pels fra kort grey som vi jo har i hus (ceskyene røyter jo ikke) til nuffe og det er helt rått hvor mye den faktisk drar av. Om noen vil prøve før dere kjøper så skal house of dogs ha stand på Lillehammer, begge dager. Alternativt legg inn bestilling på en - funker det ikke i forhold til forventningene så er det jo bare å returnere.

Vedr at "det er jo bare en trekloss med en baufil i"; det er faktisk det å komme opp med idéen at det funker da og så omsette det til et produkt og få det på markedet. Det er vanvittig mye jobb - og så er det også et håndlaget produkt produsert i USA og ikke i Kina. Synes det er verdt prisen jeg [emoji4]

Prismessig er den forøvrig priset så den kommer på ca det samme som om en bestiller direkte fra USA eller Canada. Men så støtter man dog en norsk butikk også da ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Jeg kjøpte en i går, og den fungerer som bare rakkern på min langhårede schäfer! :D Jeg har omtrent hatt mareritt pga dekkhår som er umulig å børste av, men som i stedet ender opp som en "teppe" på gulvet, men en fem minutters omgang med equigroomeren fikk av ekstremt mye pels! Tok en økt til på fem minutter litt senere, og fikk av enda mer. :)

Og verst av alt, bikkja, som egentlig ikke liker å bli børsta, syntes det var godt! :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...