Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er negativt med vorsteh?


Recommended Posts

Skrevet
15 minutes ago, Debbie said:

Jeg er mest vant til strihår, og de jeg har vært borti har vært lite lyd i. Greit gemytt,  og en utrolig fysikk.

Ang trenings, så er de helt greie, de sliter med å de lett blir forstyrret,og fugler er jo det verste.

Flere jeg kjenner som har prøvd både vorsther og setter, sier at de vil ha vorsther for de tåler hardere korreksjon og mer straff i læring enn settere...

Mange som har hatt både vorsteh og setter foretrekker vorsteh (inkl meg) fordi vorsteh oppleves som mer robust, lettere å dressere og har ofte mindre radius enn settere. Og har ingenting m korreksjon å gjøre. 

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det heter ikke ifht og i forhold til når dere ikke sammenligner noe. Det heter "når det gjelder" og "med tanke på" når dere snakker om noe i tilknytning til et tema...   Mvh evig kamp mot forhold

Ymse skiller på jakt og tur. Han bryr seg lite om dyr (og kan stoppes fra all jakt) når vi ikke er på jakt. Han trenger aldri bånd, og er generelt den enkleste hunden jeg har vært borti.  Jeg har

Trekklinjer: piiping, stress Jaktlinjer: er det noe negativt???? Norske linjer foretrekker nok fugl. På kontinentale kan du få gode kombihunder. MEN en vorsteh jakter sammen med fører, det er ikk

Skrevet
12 hours ago, enna said:

Og jeg får fryktelig lyst til medisinere de som er fryktelig opphengt i slikt hos andre ;) 

Jeg også, det er slitsomt. :(:teehe: 

(Men det ser så innmari dumt ut og vanner ut språket.)

Skrevet

Nå har Ymse kommet hjem, og jeg merker at han er mye mer en border collien jeg passer. Jeg trodde han var rolig inne, men det er han ikke (bra avknapp og sover jo ikke om det ikke skjer noe). Men han er glad med hele seg, hele tiden :lol: Litt som staff, bare mye større. 

 

Skrevet
8 timer siden, enna skrev:

Mange som har hatt både vorsteh og setter foretrekker vorsteh (inkl meg) fordi vorsteh oppleves som mer robust, lettere å dressere og har ofte mindre radius enn settere. Og har ingenting m korreksjon å gjøre. 

 I de tilfellen jeg har vært borti så har det det. Og jeg synes motsatt, settere er mye lettere å dressere, men de har mer radius.

Guest lijenta
Skrevet
Akkurat nå, yurij skrev:

Hvordan er de inne? Hjertelig til tjeneste og til stede hele tiden? 

Nysgjerrige men lette å få rolige i hus når eier er der. Kan være kreativitet når dem er hjemme alene.

Noen har varsling på ting ute. 

Får dem gjøre som dem vil er hunden før deg inn i skapet 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...