Gå til innhold
Hundesonen.no

1. august EFIT


yurij
 Share

Recommended Posts

kl 06.15 ca frokost ... 

WP_20170802_07_36_08_Pro.thumb.jpg.cd533697dedae59cae6484c6614c8c95.jpg

07.00 ... " Skal vi snart gjøre noe gøy?" .. jada..

5983774cc4a23_WP_20170731_10_35_52_Pro1.thumb.jpg.2f7e57d4c8517f47608f7fae6f5841f7.jpg

08.00  Først en time på friområdet med bad og spring

WP_20170803_08_42_29_Pro.thumb.jpg.32568ddfb95c5e815793c32e9607d349.jpg

WP_20170803_08_21_12_Pro.thumb.jpg.566d254131097e996f4aec256cfd9197.jpg

09.00 . Hadde med seler og belte til porten . Selte på og løp turstien tilbake til bilen litt trim for mennesket også :D Jaktørene er på.  Tempraturene har sunket , det har regnet og folk er tilbake på jobb. Dvs skogen er full av lukter igjen. Et helt annet drive over en liten jeger med en gang :) 

WP_20170801_09_26_20_Pro.thumb.jpg.e8a8ff75f2a393a08e022a7e406a5e82.jpg

11.00  Sykle til jobb og lure på om været holder..? Ser ikke så lovende ut :/ 

WP_20170801_11_07_57_Pro.thumb.jpg.5d019b40e25d5471e0748f6ce2f61dca.jpg

12.00 kom jaggu sola

WP_20170801_18_54_34_Pro.thumb.jpg.4815962230e6da0a641cb38e67640ec8.jpg

13.00 Etter å ha brukt et par timer på andre ting tok jeg fatt på innebommene igjen. Fremdeles et par sett igjen. Rideskolen har ferie og ingen trening så det er rolige dager og det er faktisk TID til å gjøre sånt som dette. 

WP_20170801_11_56_43_Pro.thumb.jpg.02bd877482ec9fb6bb1a1aaedb592dab.jpg

 

16.00 :D Bare fire nasjonalfargete igjen 

WP_20170802_16_44_22_Pro.thumb.jpg.609bdbe33d8451d01bd54a80a449aab9.jpg

18.00 . Bruker siste timen på å fore og rydde 

WP_20170801_18_55_29_Pro.thumb.jpg.9f57e1a8a122a71c9d97a31454234613.jpg

19.00  Ferdig. Drasse seg hjem igjen på sykkel

WP_20170801_18_56_09_Pro.thumb.jpg.19f364692d715036502c095a5ca27a83.jpg

20.00 middag med ivrig publikum

WP_20170705_10_56_11_Pro.thumb.jpg.bde284cbd264918b54dab0a58cee641d.jpg

 

21.00 og utover , prøvde se på tv men det var ingenting gøy :/  WP_20170803_21_30_08_Pro.thumb.jpg.7076ed2313911458fa7f63cab812f210.jpg

 

Sånn går no dagan :D  Ikke så fryktelig spennende akkurat 

  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

27 minutter siden, Debbie skrev:

Fin dag.

Har det noe å si at det er forskjellig farge på bommene, eller er det bare for gøy??

Mest estetisk . Vi kjøper hele hindre hvor innfangere fyll og bommer kommer i samme farger som regel. Fyllet gir hestene litt å titte på i de større klassene.  Noen ganger bestemmer sponsorene hvilke farger de vil ha utifra logoer og sånn når de betaler for hinderne og andre ganger kjøper vi ferdig noen som er fine. Regnbuebommene har regnbue til å sette under og de orange og grå hører til Timberlandlogoen

 

 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, tutle skrev:

Innholdsrik dag :) Jobber du i stall? Fine bilder, om enn noe få av zoiene :o

Instruktør , men vi tjener mere på å arrangere stevnene våre på sommeren enn å kjøre rideskole/ sommerkurs. Det sliter sånn på hester og folk å kjøre året rundt også.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
25 minutter siden, frk-franzen skrev:

Fine hundene :wub: Jeg ble litt imponert av at du spiste frokost så tidlig når du begynte så seint på jobb, kudos :P:P (jeg sover alltid til jeg MÅ stå opp, eller våkner av meg selv.. men så begynner jeg aldri seinere enn ni da)

Trimmer hunder, støvsuger etc før jeg går så jeg ikke har noe hengende over meg når jeg kommer hjem . 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
    • Hva får hun for stress? Min Odin var også en lettstresset type og fungerte bedre med Eldepryl på sine eldre dager. Jeg tenker det er ganske naturlig at hun foretrekker det vante og trenger kontroll på omgivelsene med alderen. Det trenger ikke å være slutt enda, så lenge hun ikke har mye smerter og virker glad og fornøyd.  Blir det bjeffing om du har dem sammen, men begrenser området, altså ikke hele huset? Yngste begynner jo også å nærme seg voksen, og herjingen vil nok gi seg. Hvor lenge holder de på når de er alene sammen? Jeg tenker kanskje det er like greit for begge, og så får de legge seg og slappe av etterhvert?
    • Junior ligger og sover når hun er alene. Uten lyd. Den eldste har generelt mer og mer lyd med alderen. Gamlemor vil ha tilgang på hele huset slik hun er vant til. Hun finner seg ikke i å bli stengt inne på et rom,som for eksempel soverom/kjellerstue,der hun uansett pleier å legge seg. Døra må være åpen,så hun kan gå opp og ned trappa. De få gangene det har fungert på et slags vis, har junior lagt seg i gangen oppe, og gamlemor har lagt seg frivillig nede. Men,døra kan ikke være igjen mellom dem, for da blir det altså et voldsomt bråk som høres helt inn i huset til naboen.  Merker jo at hun begynner å bli litt gammel, men klarer ikke helt å tolke om hun glemmer litt noen ganger,kanskje. Syn og hørsel er det ingenting galt med,og alle undersøkelser hos veterinær er helt topp.  Har ingen forklaring på hvorfor hun bjeffer hele tiden når de er alene,  for hun er så glad i den lille frøkna. Det kan bli for voldsom leking når lillemor får overtenning, og derfor tenkte vi det var lurt å ha dem adskilt,men det vil gamlemor heller ikke. Spesielt dette prosjektet hun hadde med å meget bestemt jobbe intenst med å skyve bort kompostgrinda mellom dem for å komme seg inn til junior var litt spesielt å se på video.  Hun passer alltid på at junior har det bra, og helt siden valpen var bitteliten,har hun passet på henne som om det var hennes egen. Skal legge til at det er MYE bjeffing fra henne ellers også, ikke når vi er alene i familien, men på det meste annet. Det har blitt betraktelig verre med alder, og vi prøver å skjerme henne så godt vi kan. Vi har på radio så hun ikke skal høre så mye lyder, vi drar for gardinene så hun ikke skal få med seg alt som skjer utenfor osv. Jeg tror kanskje vi har litt skylapper på fordi vi ikke ønsker å se hvor ille lydnivået har blitt med alderen, men vi føler at hvis vi tilrettelegger nok for henne,så er hun fornøyd og har det bra. Og vi ønsker å strekke oss langt for at hun skal ha det bra. Det er mulig at alt handler om at hun er stressa,  kanskje er litt forvirret til tider,og at det er en grunn til at hun ikke klarer å roe seg.  Hun løper opp og ned trappa, bort til vinduene og bjeffer hele tiden. Så kan det bli stille litt,så er det på igjen. Når hun er hos hundepasser,så fungerer det bra, de bryr seg ikke om lyden, og hos veterinæren er hun helt rolig,og sitter med et stort smil på bordet.  På tur er hun helt rolig, ikke en lyd hvis det ikke kommer noen,da. Og inne og ute er hun stille hvis ingen kjører forbi,eller dukker opp på døra. I sommer har hun elsket å ligge hele dagen i skyggen, og sove.  Hun får metacam hver dag fordi vi mistenker artrose i et bein. Og hun får antidepressiva for stress. Beklager,dette ble nok litt rotete,  men vi har altså litt utfordringer med å forstå hva dette handler om. Er det kanskje vi som ikke skjønner at dette egentlig handler om en gammel hund som kanskje bør få slippe snart. Usikker. Faren min og svigerfar mener det.  Jeg har dratt det for langt med en syk hund før, så vi prøver å være veldig åpne for innspill. Hun virker altså som om hun har det bra når alt er kjent og slik det pleide å være. Når hun er alene hjemme slik hun var før når hun var eneste hund i heimen. Det er sjelden hun må være alene hjemme, det er ingen som er på jobb hele dagen lenger. Men,når vi tar med oss mini og drar,ser hun veldig blid ut,og går ned og legger seg med en gang.        
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...