Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

(Nok en tråd av meg, men jeg har bare himla mange spørsmål som svirrer rundt i huet nå for tiden:icon_redface:)

Hunden min har haltet en god stund og veterinæren sier at nå må Sydney "ta det med ro" fremover for å se om det blir bedre. Heller ikke gå lange turer. Hva vil det si, egentlig? Hva er en kort tur, hva er en lang tur? Jeg mener iallfall at 20 min er en kort tur, men resten av familien sier at det er alt for langt...Man får jo ingen tur ut av det nesten:icon_confused: 

Skrevet

Ta det med ro i denne sammenhengen vil jeg anta vil si at man IKKE går tur - men lufter hunden i bånd sånn at den får gjort fra seg, men ellers skal være uten aktivitet som belaster beinet :). Altså IKKE tur - ikke engang 10 min ennå. 

  • Like 4
Skrevet

De gangene jeg har fått beskjed om at hunden må "ta det med ro" har det ikke vært snakk om tur i det hele tatt, kun lufting. Jeg spør alltid spesifikt hva som menes når jeg får slike beskjeder, ettersom alt under en time er rolige småturer i mitt hode :P 

  • Like 2
Skrevet
Akkurat nå, Siri skrev:

Ta det med ro i denne sammenhengen vil jeg anta vil si at man IKKE går tur - men lufter hunden i bånd sånn at den får gjort fra seg, men ellers skal være uten aktivitet som belaster beinet :). Altså IKKE tur - ikke engang 10 min ennå. 

Åja. Lurte litt på hva hun tenkte betydde rolig, nemlig. Hun sa litt sånn "ikke lange turer" og litt "ikke så mye løping og herjing". Hun har ikke så mye smerter når musklene blir varma opp, som f.eks. på tur. Uten turer kommer jeg ikke til å ane hva jeg skal gjøre de kommende dagene:P Jaja, sånn kan det gå.

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, sidnajse skrev:

Åja. Lurte litt på hva hun tenkte betydde rolig, nemlig. Hun sa litt sånn "ikke lange turer" og litt "ikke så mye løping og herjing". Hun har ikke så mye smerter når musklene blir varma opp, som f.eks. på tur. Uten turer kommer jeg ikke til å ane hva jeg skal gjøre de kommende dagene:P Jaja, sånn kan det gå.

Gi henne noe å bry hode sitt med, som godbitsøk/måltidene spredd på plena eller gjemt i huset. Flaske/kong med fôr, lære inn enkle triks etc. Mye morsomt en kan gjøre uten tur i slike perioder :)

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...