Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det finnes slankefòr som er sunne også, uten masse mais og skit :)

Dette er innholdet på det jeg mener er et bra lavkarbo og kjøttrikt slankefòr (Orijen fit & trim): Fresh chicken meat (14%), fresh whole eggs (6%), fresh whole herring (6%), fresh turkey meat (6%), fresh chicken liver (6%), fresh whole flounder (4%), fresh whole mackerel (4%), fresh whole pacific hake (4%), fresh turkey liver (4%), fresh chicken heart (4%), chicken (dehydrated, 4%), turkey (dehydrated, 4%), whole mackerel (dehydrated, 4%), whole sardine (dehydrated, 4%), whole herring (dehydrated, 4%), alaskan pollock (dehydrated, 4%), lentil fiber, whole red lentils, whole green lentils, whole green peas, whole chickpeas, whole yellow peas, whole pinto beans, whole navy beans, chicken cartilage (dehydrated, 1%), fresh turkey heart (1%), apple fiber, dried algae (source of DHA and EPA), pumpkin (dehydrated), butternut squash (dehydrated), carrots (dehydrated), chicken liver (freeze-dried), turkey liver (freeze-dried), fresh whole pumpkin, fresh whole butternut squash, fresh whole zucchini, fresh whole parsnips, fresh carrots, fresh whole red delicious apples, fresh whole bartlett pears, fresh kale, fresh spinach, fresh beet greens, fresh turnip greens, brown kelp, whole cranberries, whole blueberries, whole saskatoon berries, chicory root, turmeric root, milk thistle, burdock root, lavender, marshmallow root, rosehips.

 

Det er ikke bare ribbein man kan bruke for å kontrollere vekt. Hoftekuler er også en bra ting å kjenne etter. De bør kunne føler lett innenfor pelsen.

  • Like 1
  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror kanskje du skal senke skuldrene litt jeg  

Ville tatt henne til dyrlege og sjekket for hypotyrose, lavt stoffskifte gir vektøkninger. Få orden på haltingen - og for all del røntgen henne for HD/AD! Å kunne bruke kløv, kjettingtrekk etc er "bil

Nei, hun er ikke nødvendigvis Det, særlig hvis hun kanskje har litt tykkere hud fra feks labradoren..  Så jeg vil heller sagt at du må gi hunden din litt mer mat! 

Posted Images

Skrevet

Syns ikke hunden ser tykk ut.  Ikke noe å stresse med. Om hunden har litt ekstra på kroppen slik at du ikke kan telle ribbein, så lider den ingen nød. Det er ved større overvekt det er fare for helsen. Husk at hunder har ulik kroppsbygning. Jeg har en tispe som har kraftig bygning,  og i andres øyne er hun sikkert overvektig, men det ville vært dyreplageri om jeg skulle fått henne så tynn som mange andre tisper av samme rase, som er mye mer smalere og lettere bygget.  Man må se helheten. Er hunden i god form, har muskler og får godt med aktivitet og passe mengde mat så burde man være fornøyd.  Syns det er dumt å måtte tenke slanking på slike hunder.

  • Like 2
Skrevet

Takk for svar alle:D Har nye bilder i dag (og har innsett at hun kanskje er ganske slank), og jeg har nok ingenting å stresse med som dere sier. Hun bør nok få mer mat, ja...Jeg er litt mer usikker på hvordan det burde se ut ovenfra.

Litt lettere å se nå som hun er nyklippet. Er det nok innsving ved midja?

(Litt utydelig bilde da jeg ikke gadd å vente på at linsa skulle fokusere:innocent:)

5964be685b755_Resizeovenfranajse.JPG.d6398c835bff186cfb60b2a02820a23b.JPG5964be60e580c_Resizeoppstilling.JPG.48b1c8567a939ec2c679e92b2181095a.JPG

Skrevet

Nå er det sjelden noe krise med et par kilo ekstra i perioder heller, det er hvis det sklir ut og bare øker at det blir et stort problem for hunden.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...