Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sett at noen tilbød seg å spandere nytt, personlig bilskilt på deg, eller at du hadde 10.000 å fleske vekk uten å blunke - hva hadde du ønsket at sto på skiltet?

Nå er det mulig å bestille personlig bilskilt også i Norge, men med en maksgrense på syv tegn, miks av tall og bokstaver som du vil. Hva ville du søkt om?

Jeg har et kennelnavn på syv tegn, så forutsatt at jeg fikk bruke samme skilt på alle biler framover (for den bilen jeg har nå synger på nestsiste verset), så ville jeg med høy grad av sikkerhet ha søkt om det. Mitt oppdrett og mitt hundeliv er så stor del av min identitet, at det ville vært passende. 

Skrevet

Haha det er så kult. Tipper det blir mange morsomme bilskilt å se etterhvert :)

Jeg ville valgt noe som har med biologi å gjøre. Biologi er min greie, elsker biologi, er biolog og da må det være noe innen det. Tenkte på Darwin her om dagen, at det ville vært kult. Eller kanskje det latinske navnet på en eller annen hval. Kanskje Orcinus for spekkhogger. Eller noe annet fancy begrep tatt fra biologiens verden :P

  • Like 1
Skrevet
38 minutter siden, SFX skrev:

Sett at noen tilbød seg å spandere nytt, personlig bilskilt på deg, eller at du hadde 10.000 å fleske vekk uten å blunke - hva hadde du ønsket at sto på skiltet?

Nå er det mulig å bestille personlig bilskilt også i Norge, men med en maksgrense på syv tegn, miks av tall og bokstaver som du vil. Hva ville du søkt om?

Jeg har et kennelnavn på syv tegn, så forutsatt at jeg fikk bruke samme skilt på alle biler framover (for den bilen jeg har nå synger på nestsiste verset), så ville jeg med høy grad av sikkerhet ha søkt om det. Mitt oppdrett og mitt hundeliv er så stor del av min identitet, at det ville vært passende. 

Det er ditt skilt, du får ikke selge det med bilen. Det går videre til neste bil du har om jeg har forstått rett :-) Alt står her

Skrevet
Akkurat nå, Kokospaniel skrev:

Det er ditt skilt, du får ikke selge det med bilen. Det går videre til neste bil du har om jeg har forstått rett :-) Alt står her

Takk! Jeg har ikke giddet å sette meg inn i regelverket utover det jeg har hørt på P4, for jeg har ikke så mange lapper å blåse av på tull :P Jeg regnet med at skiltet måtte være personlig, og følge deg - ikke bilen, men ville ikke si noe skråsikkert og risikere arrest :D 

Skrevet
44 minutter siden, Wilhelmina skrev:

Ariel var ledig da jeg sjekka, men til 9000,- blir det ellers takk altså :P 

Hahaha, nei, en må jo late som om en har eller får slike penger, eller være veldig interessert i bil :P 

37 minutter siden, Christine skrev:

Ville hatt "fuckoff" :aww: 

Var det ubegrenset antall tegn, ville jeg nok hatt "du har også blinklys, og du kan bruke det før du svinger. Dust."

Det var forresten et forslag på P4 om å innføre blinklys styrt av GPS, slik at det begynte å blinke i god tid før du skulle svinge, og at det ble blinket riktig. Selv om en tar høyde for utdaterte GPS-kart og de tilfellene en må svinge utenom veianvisning (for eksempel forbi en syklist), så vil jeg tro det likevel forbedrer blinklysbruken med minst 63 prosent. Røft regnet.

Skrevet

Hvis det var ubegrensa med tegn, ville jeg hatt på bakskiltet: "Hvis jeg ville hatt deg i rompa, ville jeg dratt ned buksa" :aww: 

fan2ne, kanskje? Men jeg er egentlig enig med @yurij, det er greit med et som ikke huskes så godt, sånn i tilfelle man raner en bank eller noe :teehe: 

Skrevet

Men en må jo planlegge sine lovbrudd, slik at en stjeler en get away-car - gjerne en med et passe ironisk skilt, som "Engelen" eller "Nonna". Eller "RbinHdd". 

  • Like 1
Skrevet

Minner meg om en podcast jeg hørte. Faren til en av programlederene var tannlege. Da han ble 16, fikk lappen og lånte familiebilen for å sjekke jenter, måtte han farte rundt i en stor, hvit van med regskiltet "opnwide" :lol: Such awkward

  • Like 2
Skrevet

Det der hersens personlige bilskiltet drasser en jo med seg fra bil til bil også ... Så når du møter hillbilly som du viste finger til i rundkjøring fem år og to biler tidligere på en øde landevei... 

  • Like 1
Skrevet
22 minutter siden, yurij skrev:

Det der hersens personlige bilskiltet drasser en jo med seg fra bil til bil også ... Så når du møter hillbilly som du viste finger til i rundkjøring fem år og to biler tidligere på en øde landevei... 

Om du skal oppføre deg ufint i trafikken, får du kjøpe nytt skilt ved behov: "WASNTME" :D 

  • Like 3
Skrevet

Enkelte dager, når jeg ligger i 40 i 80-sona på vei til byen bak en fransk eller tysk bobil så kunne jeg tenkt med å hatt noe som gir en grei beskjed til dem om de ser i speilet sitt: 3lOH22A

Skrevet
Akkurat nå, tillien skrev:

Enkelte dager, når jeg ligger i 40 i 80-sona på vei til byen bak en fransk eller tysk bobil så kunne jeg tenkt med å hatt noe som gir en grei beskjed til dem om de ser i speilet sitt: 3lOH22A

De ser ikke i speilet :/   Jeg kunne hatt : BLINKLYS !!!

  • Like 1
Skrevet
17 minutter siden, Kokospaniel skrev:

Det er utarbeida ei liste over ting som ikke godtas...

Det skulle bare mangle - når det er begrensninger på kennelnavn (som er en relativt liten og lukket sfære i det store og det hele verdensbildet), vil jeg forvente at det er en viss sensur på bilskilt som skal ut i det offentlige rommet også. Jeg vil tro for eksempel kongehuset har en beskyttelse, i tillegg til støtende ord. At HaraldV er forbeholdt en eneste person, og at ikke hvem som helst får AriBehn heller, kanskje, selv om han ikke er en del av kongehuset lenger.

Skrevet

Jeg sjekka og fikk godkjent randombokstav666randombokstav. Det hadde jo vært litt fett på en bil det kommer ganske tung musikk fra:punk:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...