Gå til innhold
Hundesonen.no

Innlæring av bakbeinskontroll


Ganzie
 Share

Recommended Posts

Jeg har alltid hatt hunder som ikke er klar over at de har en kropp bak hodet:aww: men nå blir det mer og mer tydelig at vi må trene inn litt bakpartskontroll.
Jeg er elendig på dette (er en grunn til at mine hunder ikke har kunnet det før:lol:) og trenger t-skjeforklaring:aww:

Noen som har linker til gode videoer og gode forklaringer på hvordan jeg skal lære dette til pelsdotten?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Først og fremst hadde jeg start med å lære de kassa, det lærer de å ha bakben flere veier og er en god start.

Ted lærte å snurre inn på plass på kassa og deretter jobbet vi bare vinkler, vendinger, rygging

Videre lærer jeg de mange forskjellige triks:

4 ben i boks, deretter mindre og mindre boks

 

et bakben opp

 

rygge på target, fant ingen filmer akkurat nå men her har du target med fremben eller bakben

Rygge på target med en eller to labber

15844188_10158066230615464_9844529666356

rygge mellom bena mine

 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 minutter siden, Ganzie skrev:

Det er rygging vi trenger å lære:lol: og ulldotten har virkelig ingen forståelse av dette:lol:

Finn et plate eller noe som har annet underlag og lyd enn gulvet. Start rett utenfor plata, godbiter i hendene og skyv hendene med godbitene imot henne til hun rygger bakbeina på plata. Da belønner du :) og så er det bare å fortsette ;) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har stilt meg med bikkja i utgangsposisjon ved siden av en vegg o.l. t.v. for bikkja, tatt en godbit foran snuta til bikkja og ført den bakover mens jeg prøver alt jeg kan å påvirke bikkja med kroppen til å gå bakover og ikke ut til siden eller fremover. Løsner alltid til slutt selv om det kan ta litt tid før de skjønner det. :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kassemetoden har virkelig vært effektiv for bakbeinskontroll hos min yngste! Lærte han også å rygge! beggedeler begynte jeg med allerede rundt 12ukersalderen! Jeg shapet inn kassa først, deretter at han skulle bevege bakbeina, deretter belønte jeg bare en retning om gangen og flyttet meg litt rundt kassa. Og til slutt inn til utgangsstilling på både min høyre og venstre side ;) 

ligger en liten økt med det inn på denne filmen :) 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...