Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lurer på om det finnes noen snille rogaland-soniser (stavanger-jæren) som har et fly-godkjent bur jeg kan få låne en dag? Betaler gjerne en liten sum for leie og erstatter så klart om det skulle gå istykker.

Snakk om i midten av mai til valp på rundt om 8 kg pluss minus.

Noe  som kan hjelpe? Kjedelog å kjøpe nytt om vi ikke får brukt det eller bare brult d en gang.

Skrevet
4 timer siden, Smartingen skrev:

Jeg har et! Aner ikke mål, men det er ganske stort (kanskje litt for stort? ) . Skal se om jeg finner det og kan ta bilde av det :)

Er ikke så nøje om det er litt stort tror jeg?

Planen er fly til gardemoen og leiebil derfra. ☺ så pleier vekt på valp på 8 uker hos oss å være akkuratt på kanten til å ha i kabin. Så ville sikkre meg denne gang med både bur til lasterom og kabin?

 

Så forresten.. bag til kabin og trengs lånt om noen har det i så store mål som max tillat.? 

Kjedelig å kjøpe kun for 1 gangs bruk.

 

Skrevet
1 time siden, Sprettballen skrev:

Jeg har både bur og bag. Buret står i Sokndal da, så det må hentes der. Det er brukt til schäfer, så ganske stort. Har flybag her i Sandnes som akkurat går under flysetet :)

Åh det hadde vært fantastisk? er jo ikke så langt til sokndal herfra så det går fint☺ gir deg et pib når jeg får endelig svar fra oppdretter☺

Skrevet

Sikker på at tispa ikke går i kabinen? Jeg har hatt malamutevalper i kabinen et par ganger. De har vært på kanten, men heller stappa de i bag enn å sende de under når de er så unge. Ikke opplevd problemer med det ihvertfall.

Skrevet
17 minutter siden, Wildlife skrev:

Åh det hadde vært fantastisk? er jo ikke så langt til sokndal herfra så det går fint☺ gir deg et pib når jeg får endelig svar fra oppdretter☺

Ja, gjør det :) Så kan vi evt. avtale en dag det passer for deg og mamma :P 

  • Like 1
Skrevet
20 minutter siden, Heidihj skrev:

Sikker på at tispa ikke går i kabinen? Jeg har hatt malamutevalper i kabinen et par ganger. De har vært på kanten, men heller stappa de i bag enn å sende de under når de er så unge. Ikke opplevd problemer med det ihvertfall.

Jeg tenker å bestille til kabin. Men tar med flykasse i tilfelle det blir sånn som sist. Da fikk jeg ikke hode hans nedi what so ever og ble nekta å ha han i kabinen. Tipper det går fint denne gang men etterpå klok sier meg at jeg skal sikkre meg mot det rote som det ble sist. Forøvrig så gikk det utrolig bra i lasterommet sist og han bare sov i buret da. 

Så tenker bare å ha med begge deler i tilfelle for å slippe å kjøpe bur og ombooke fly der oppe. Men planen er kabinen. Og regner med denne er litt mindre enn det han var?

 

Får vel også en pekepinn når di er på helsesjekk og blir veide☺

  • Like 3
  • 2 weeks later...
Skrevet
På Thursday, April 27, 2017 at 6:16 PM, Sprettballen skrev:

Ja, gjør det :) Så kan vi evt. avtale en dag det passer for deg og mamma :P 

Beklager. Hadde glemt bort dette ltt men vi kjører å henter istedet så da takker jeg for tilbudet men trenger ikke likevel☺

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...