Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lurer på om det finnes noen snille rogaland-soniser (stavanger-jæren) som har et fly-godkjent bur jeg kan få låne en dag? Betaler gjerne en liten sum for leie og erstatter så klart om det skulle gå istykker.

Snakk om i midten av mai til valp på rundt om 8 kg pluss minus.

Noe  som kan hjelpe? Kjedelog å kjøpe nytt om vi ikke får brukt det eller bare brult d en gang.

Skrevet
4 timer siden, Smartingen skrev:

Jeg har et! Aner ikke mål, men det er ganske stort (kanskje litt for stort? ) . Skal se om jeg finner det og kan ta bilde av det :)

Er ikke så nøje om det er litt stort tror jeg?

Planen er fly til gardemoen og leiebil derfra. ☺ så pleier vekt på valp på 8 uker hos oss å være akkuratt på kanten til å ha i kabin. Så ville sikkre meg denne gang med både bur til lasterom og kabin?

 

Så forresten.. bag til kabin og trengs lånt om noen har det i så store mål som max tillat.? 

Kjedelig å kjøpe kun for 1 gangs bruk.

 

Skrevet
1 time siden, Sprettballen skrev:

Jeg har både bur og bag. Buret står i Sokndal da, så det må hentes der. Det er brukt til schäfer, så ganske stort. Har flybag her i Sandnes som akkurat går under flysetet :)

Åh det hadde vært fantastisk? er jo ikke så langt til sokndal herfra så det går fint☺ gir deg et pib når jeg får endelig svar fra oppdretter☺

Skrevet

Sikker på at tispa ikke går i kabinen? Jeg har hatt malamutevalper i kabinen et par ganger. De har vært på kanten, men heller stappa de i bag enn å sende de under når de er så unge. Ikke opplevd problemer med det ihvertfall.

Skrevet
17 minutter siden, Wildlife skrev:

Åh det hadde vært fantastisk? er jo ikke så langt til sokndal herfra så det går fint☺ gir deg et pib når jeg får endelig svar fra oppdretter☺

Ja, gjør det :) Så kan vi evt. avtale en dag det passer for deg og mamma :P 

  • Like 1
Skrevet
20 minutter siden, Heidihj skrev:

Sikker på at tispa ikke går i kabinen? Jeg har hatt malamutevalper i kabinen et par ganger. De har vært på kanten, men heller stappa de i bag enn å sende de under når de er så unge. Ikke opplevd problemer med det ihvertfall.

Jeg tenker å bestille til kabin. Men tar med flykasse i tilfelle det blir sånn som sist. Da fikk jeg ikke hode hans nedi what so ever og ble nekta å ha han i kabinen. Tipper det går fint denne gang men etterpå klok sier meg at jeg skal sikkre meg mot det rote som det ble sist. Forøvrig så gikk det utrolig bra i lasterommet sist og han bare sov i buret da. 

Så tenker bare å ha med begge deler i tilfelle for å slippe å kjøpe bur og ombooke fly der oppe. Men planen er kabinen. Og regner med denne er litt mindre enn det han var?

 

Får vel også en pekepinn når di er på helsesjekk og blir veide☺

  • Like 3
  • 2 weeks later...
Skrevet
På Thursday, April 27, 2017 at 6:16 PM, Sprettballen skrev:

Ja, gjør det :) Så kan vi evt. avtale en dag det passer for deg og mamma :P 

Beklager. Hadde glemt bort dette ltt men vi kjører å henter istedet så da takker jeg for tilbudet men trenger ikke likevel☺

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...