Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg er på utkikk etter seriøse oppdrettere på staffordshire bullterrier... er det noen her inne som vet av noen? :) kommer til å bruke god tid på å finne oppdretter og valp, så om oppdretteren har lang venteliste spiller ikke det så stor rolle. Viktigste for meg er at vi finner en oppdretter som har _peiling_ og selger friske valper uten tull og tøys.

Skrevet

Rasegruppen har egen valpeformidler :) noen få oppdrettere står på listen her, men er over 100 i Norge.

http://norskterrierklub.no/raser/staffordshire-bull-terrier/oppdrettere-19/

anbefaler deg å komme på open showet i mai i Hokksund! Da pleier. Vi å ha mellom 150-200 påmeldte til utstillingen på lørdag. 

Det er en del sykdom på staff dessverre, så fint å sette seg godt inn i of gjøre seg opp en mening om hva som er viktig for deg :) 

  • Like 6
Skrevet
Akkurat nå, Teserere skrev:

Rasegruppen har egen valpeformidler :) noen få oppdrettere står på listen her, men er over 100 i Norge.

http://norskterrierklub.no/raser/staffordshire-bull-terrier/oppdrettere-19/

anbefaler deg å komme på open showet i mai i Hokksund! Da pleier. Vi å ha mellom 150-200 påmeldte til utstillingen på lørdag. 

Det er en del sykdom på staff dessverre, så fint å sette seg godt inn i of gjøre seg opp en mening om hva som er viktig for deg :) 

Tusen takk :)

Åh jeg skulle gjerne kommet, får se om jeg kommer meg dit!!

Har funnet ut at det kan være en del sykdommer i rasen ja, så her skal jeg bruke god tid før valget blir tatt! :D

Skrevet
3 timer siden, Tuvane skrev:

Jeg kan ikke så mye om staff, men vil slå et slag for kullet til kennel Blondietales. :) Mentaltestede, friske dyr med godt eksteriør, og også brukandes til hundesport om man skulle ønske det. Kullet blir straks født, såvidt jeg har skjønt. :)

http://blondietales.se/blogg/

http://blondietales.se/finlands-sak-ar-var/

Annons_Blondietales_72dpi_web.jpg

Rhino er far til min yngste, har møtt han et par ganger og han er en herlig og trivelig staff! Mye arbeidsglede og frisk, behagelig gemytt :) 

  • Like 2
Skrevet

@Teserere Har du ikke møtt tispa? Ane og Gaffa er jo relativt aktive, og jeg har bare godt å si om gemyttet på henne også i alle tilfelle. Synd de ikke blir å se på staffespesialen da. Hun er bitteliten, så bra han er litt kraftigere. :)

  • Like 1
Skrevet
1 hour ago, Teserere said:

Rhino er far til min yngste, har møtt han et par ganger og han er en herlig og trivelig staff! Mye arbeidsglede og frisk, behagelig gemytt :) 

Jeg kjenner bare til Gaffa, men skulle jeg hatt en staff, så hadde det vært en Gaffa-staffelaff! :D Har virkelig troa på at dette kommer til å bli noen supre staffer. :) Gemytt, helse OG brukandes - forutsetningene er i alle fall til stede. :)

  • Like 4
  • 5 months later...
Skrevet
18 minutter siden, Showforce skrev:

Hei.ikke kjøp hund fra showforce.

Hele ene kullet Ble født med hofteproblemer 

Dårlig oppfølging fra oppdretter samt dårlig avvel

Hilsen showforce eier

Huff! Ikke bra...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...