Gå til innhold
Hundesonen.no

Flåttsesongen er igang!


Silyeah
 Share

Recommended Posts

Jeg brukte sånn flåttvakt som visstnok lager lyd? i fjor. Fikk ingen flåtter, MEN så bor i i Trondheim, er ikke så mye flått her akkurat.

vi skal til Bornholm i sommer, der er det jo sånne skummle flåtter, eller flåter som danskene kaller de.. Sånne som overfører dritt allerede når de biter. DET vil jeg ikke ha noe av. Så jeg tenker halsbånd (Rutta hadde det som valp. fikk fra oppdretter)

Noen flere som har erfaring med halsbånd? Hvilke typer og hvorfor valgte du akkurat det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

17 minutes ago, Smartingen said:

Men tørr jeg nå å bruke Bravecto? Fikk utskrevet av dyrlegen men nå har folk delt bilde på facebook om at det skal granskes i Sverige, døde hunder og sånn.

Jeg skulle ønske folk heller kunne snakke mer om hvor bra det er heller enn å spre sånn skremselspropaganga, jeg. :) 

Fin artikkel fra nettopp Sverige hvor en veterinær snakker om Bravecto. 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

28 minutter siden, Smartingen skrev:

Men tørr jeg nå å bruke Bravecto? Fikk utskrevet av dyrlegen men nå har folk delt bilde på facebook om at det skal granskes i Sverige, døde hunder og sånn.

Det er en tråd her på sonen om erfaringer med Bravecto, ta en titt inn der :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Maries

Jeg ringte til 5 forskjellige veterinærklinikker før hunden min fikk Bravecto, alle hadde bare positive ting å si. Hunden min fikk det i fjor, fant kun en død flått på henne kontra minst 10 året før som satt fast og hadde vokst. Hun har fått i år og, har ikke fått noen bivirkninger. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker Bravecto på alle mine tre hunder, har gjort det i 2,5 år snart. Gir dem det hver 3. mnd året rundt. Her er vintern så mild at jeg tar ingen sjanser. Og det kryr av flått om våren. Av en eller annen grunn blir det bedre utover sommern...
Til og med jeg får flått.
Jeg hadde ikke hørt om disse hendelsene før for noen mnd siden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Norge har meget strengt regelverk på legemidler, også til dyr. Om alle de her FB dødsfallene hadde vært real og rapportert inn som dødsfall som følge av bravecto så hadde nok legemiddelverket stoppet det ganske kjapt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 7.4.2017 at 2:23 PM, tmp skrev:

Bor dere i et område med mye flott og det har god effekt? Hvordan erfaring har andre med det?

Våre hunder har fått bravecto. Ingen merkbare bivirkninger og ikke flått. Om ravhalsbånd funker høres det veldig interesant ut, men kjenner jeg er litt skeptisk.. :icon_confused:

Ravhalsbånd og puddelpels var ingen god match da jeg hadde ravhalsbånd på min. Det ble bare floker og           effekten var ikke eksisterende når pelsen ble våt. Ravhalsbånd er nok bedre på mer statiske pelser tror jeg. 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg ikke lest alle svarene her, så kanskje noen har komt med forslaget allerede:-) Men naboen min er veterinær og  fortalte meg at de nå skriver ut resept på et produkt som heter Nexgard som er en stor "tablett" som er myk og smaker kjøtt, og er nett som en godtbit for hunden. Tas 1 gang i måneden, og holder alt av flått og ulumskheter borte. Er trygt å gå på gjennom hele flått-sesongen sånn jeg forstod det :-) Så er jo bare å spør veterinæren sin om det. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan jeg spørre hvilken medisin hun gikk på? Har selv en hund på 3 år som allerede har fått påvist alvorlig grad av HD. Gått fast på Previcox hittil, men synes virkningen kan diskuteres. Ønsker gjerne innspill på smertestillende - ev injeksjonsbehandlinger som gir tilstrekkelig med lindring uten noe særlig bivirkninger. Vet en del av smertestillende som blir forskrevet i behandling HD og artrose blant annet er  NSAIDS som igjen gir ofte belastning på lever, og nyre over tid. Synes det er vanskelig å finne rette behandlingen da hunden er relativt ung.
    • Du kan nok ta det helt med ro ang. rosa nese.  Jeg har hatt flere valper med rosa nese og de har blitt fullpigmentert fram mot leveringstid, noen litt senere, men sorte har de blitt.
    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...