Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjøpte en liten pølse VH puppy for en stund siden for å teste ut. Hunden elsket det og ble helt i hundre når jeg fant det frem. Men så at de hadde kjøttboller også  som kostet ca 10 kr mer. Hva er forskjellen? Pølsa er grei den, men syns der er noe kliss å dele opp, så ser for meg at kjøttbollene er greiere på akkurat det punktet:P halvtinte den akkurat nok til at jeg klarte å skjære gjennom med kniv.

Har tenkt å blande det med tørrfor enn så lenge, men tenker litt på helforing også etterhvert siden hun aldri har vært, og fortsatt ikke er så intr. i tørrforet sitt. Men så tenker jeg litt på det økonomiske også. En pølse VH på 500g koster 22 kr. Skal jeg halvfore har hun en sånn pølse i 7 dager. Det blir 88 kr i mnd. Har prøvd å sammenligne med pris på tørrfor, men det er vanskelig siden jeg ikke vet hvor lenge jeg har en sekk med for...har byttet for en del ganger så har ikke komt inn i noe rutine på akkurat det og har kun kjøpt små sekker for å teste ut. Hun får acana pacifica nå. Noen som har synspunkter på VH vs tørrfor mtp pris?

 

Skrevet

Forskjellen på pølse og kjøttboller er kun at det ene er pølseformet og det andre er kjøttboller. Mer praktisk for de med mindre hunder å slippe dele opp pølsene, men, litt søl er verd prisen an sparer på å kjøpe pølser. Synes jeg i alle fall :)

For meg med mine så er det hipp som happ om jeg fórer med tørrfor eller v/H, men har valgt v&h fordi hundene fungerer meget bra på det. De får fra tid til annen tørrfór i tillegg, for litt variasjon og fordi de liker det. De får da Genesis Pure Canada, som er kornfritt. 

88kr, eventuelt 176,-/mnd om du velger fullfóre på v&h er jo ikke så mye, og velger du å kjøpe i større kvanta, vil du få prisen noe lavere. 

Skrevet
3 minutter siden, Justisia skrev:

Forskjellen på pølse og kjøttboller er kun at det ene er pølseformet og det andre er kjøttboller. Mer praktisk for de med mindre hunder å slippe dele opp pølsene, men, litt søl er verd prisen an sparer på å kjøpe pølser. Synes jeg i alle fall :)

For meg med mine så er det hipp som happ om jeg fórer med tørrfor eller v/H, men har valgt v&h fordi hundene fungerer meget bra på det. De får fra tid til annen tørrfór i tillegg, for litt variasjon og fordi de liker det. De får da Genesis Pure Canada, som er kornfritt. 

88kr, eventuelt 176,-/mnd om du velger fullfóre på v&h er jo ikke så mye, og velger du å kjøpe i større kvanta, vil du få prisen noe lavere. 

Mtp på at min skal ha bare 70 gram hvis jeg supplerer med tørrfor så er vel kjøttbollene ganske mye enklere enn å dele en pølse i hundre biter. Men 10 kr her og 10 kr der kan fort bli en del så siden jeg er litt gnien kommer jeg sikkert til å fortsette med pølsene da:P

Foreløpig takler magen VH greit men hun har kun fått det i rundt 3 dager. Avføringen er bittelitt løs, så venter til den er normal igjen før jeg begynner å gi litt mer. Har til nå bare gitt ca en t-skje VH. Har tidligere slitt med å finne passende tørrfor. Enten fikk hun løs/hard mage eller begynte å klø mye. Så hvis VH viser seg å fungere greit så heller jeg mot å fortsette med det :)

Skrevet
Akkurat nå, Kaisen skrev:

Min veier 7 kg (egentlig 1 kg for mye:P) så kan se for meg at kjøttbollene er mye enklere ja... hvor mye gir dere av de? 

Min får en bolle til frokost og en til kvelds, men hun er på kronisk slankekur og i tillegg trener vi mye så hun får en del godbiter i tillegg.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...